Filtry URL


2792.10 zł brutto

2270.00 zł netto


Czy wiesz...

  • Ilu producentów rozwiązań UTM umożliwia filtrowanie adresów YouTube czy Facebooka? Wszyscy!
  • Ilu uwzględnia polskie serwisy, takie jak np. Demotywatory czy Wrzuta? Zapewne większość działających na polskim rynku.
  • A ilu dysponuje dedykowanym filtrem, tworzonym dzięki współpracy z polskimi administratorami? Tylko rozwiązanie STORMSHIELD!

Filtr URL pozwala na blokowanie użytkownikom dostępu do wybranych stron internetowych. Jego skuteczność zależy od dostosowania stron sklasyfikowanych w bazie filtra. Kluczowa jest tu częsta aktualizacja filtrów, by były one dopasowane do aktualnie popularnych na rynku witryn oraz by nie wymagały interwencji administratora.

Filtr URL dedykowany dla polskiego rynku

Aby ułatwić prace administratorom, przy współpracy z polskim dystrybutorem, opracowaliśmy jedyny filtr URL dedykowany całkowicie na polski rynek. Dostarcza on 53 kategorie tematyczne, według których klasyfikowane są filtrowane strony. Co więcej, rozwiązanie STORMSHIELD pozwala na blokowanie nie tylko stron po protokole HTTP, ale również tych w ruchu szyfrowanym (HTTPS). Funkcjonalność ta pozwala skutecznie zablokować szyfrowane portale społecznościowe, czy dostęp do popularnych witryn, których treść ukryta jest przed administratorem za pomocą protokołu SSL.

W praktyce, dzięki filteringowi URL:

  • Jeżeli strony brakuje w klasyfikacji, gwarantujemy dodanie jej w ciągu jednego dnia roboczego od Twojego zgłoszenia!

Rozszerzony URL filtering w chmurze

Dla klientów, którzy potrzebują wyjątkowo rozbudowanego narzędzia do filtrowania ruchu WWW, urządzenie STORMSHIELD oferuje filtr URL, oparty o technologię w chmurze. Ten rozbudowany mechanizm filteringu URL polecany jest przede wszystkim administratorom, którzy chcieliby bardzo dokładnie filtrować ruch webowy w ramach swojej sieci, a nie obciążać przy tym urządzenia. Dzięki umieszczeniu w chmurze ponad 100 milionów adresów URL rozszerzony filtr daje jeszcze większe możliwości. Aż 65 kategorii, z czego 8 dedykowanych jest samemu bezpieczeństwu (np. hacking, botnets, malware, spam sites, inne), zaimplementowanych jest w cache urządzenia, a same adresy WWW wyeksportowane są do chmury. Przeszukiwanie bazy stron odbywa się poza urządzeniem, dzięki czemu nie jest odczuwalny spadek jego wydajności.

Administrator ma dostęp do czterech, w pełni edytowalnych stron blokowania. Ponadto przygotowano 12 gotowych szablonów w zależności od wybranego języka.Produkty powiązane