Referencje - Wydawnictwo PRESSCOM


2792.10 zł brutto

2270.00 zł netto


"Wybór NETASQ był podyktowany przede wszystkim rozpoznaniem rynku - sprawdziliśmy dostępne w Polsce zintegrowane rozwiązania ochronne (...) i wybraliśmy naszym zdaniem najlepiej dopasowane do potrzeb firmy Presscom."

 

NETASQ U250

 

Co skłoniło Państwa do wyboru rozwiązania firmy NETASQ? Artur Cieślik: Firma była gotowa do wdrożenia nowej technologii i szukała rozwiązania, które zapewni większą kontrolę i większe bezpieczeństwo firmowej sieci. Wybór NETASQ był podyktowany przede wszystkim rozpoznaniem rynku — sprawdziliśmy dostępne w Polsce zintegrowane rozwiązania ochronne pod kątem skuteczności i wydajności i wybraliśmy naszym zdaniem najlepiej dopasowane do naszych potrzeb Nasze założenia spełniło urządzenie firmy NETASQ, którym zastąpiliśmy stosowane poprzednio w firmowej sieci rozwiązania firewallowe.

Jakie zadania realizuje w Państwa sieci NETASQ U250? Artur Cieślik: W firmie Presscom NETASQ jest wykorzystywany jako brama internetowa, której zadaniami są filtrowanie i odseparowywanie sieci wewnętrznej LAN od prób ewentualnych ataków z zewnątrz I likwidowanie możliwych podatności na atak w sieci wewnętrznej. Dodatkowo NETASQ realizuje w firmie zadania filtrowania ruchu wychodzącego, ruchu przechodzącego przez Proxy oraz jak już wspomniałem kontroluje sieć za pomocą narzędzia SEISMO w poszukiwaniu ewentualnych podatności na atak.

Wspomina Pan o narzędziu NETASQ SEISMO. Co Pan o nim sądzi? Artur Cieślik: To bardzo ciekawe narzędzie i wyjątkowa funkcja całego rozwiązania NETASQ. SEISMO dostarcza administratorowi informacji na temat ewentualnych podatności na atak.

Jaką korzyść dostarcza administratorowi stosowanie urządzeń firmy NETASQ? Artur Cieślik: W jednym urządzeniu jest zawarte wiele usług zabezpieczających, które administrator może wykorzystać do ochrony sieci firmowej.

Skuteczna ochrona już od najmniejszego modelu

Co według Pana wyróżnia urządzenia NETASQ od innych produktów typu UTM dostępnych na polskim rynku? Artur Cieślik: Już mniejsze modele NETASQ zapewniają wystarczająco dużo funkcjonalności oraz są odpowiednio wydajne dla np. oddziałów firmy. Dzięki temu urządzenia NETASQ można dopasować do wielkości firmowej sieci, wybierając odpowiednio wydajny model, który powinien zapewnić skuteczną ochronę. Mniejsze modele urządzeń tej firmy oferują podobne funkcje ochrony do wyższych modeli NETASQ, natomiast różnicę stanowią parametry wydajnościowe danych rozwiązań oraz funkcjonalność np. zapewnienia wysokiej dostępności. To istotne dla niewielkich firm i oddziałów dużych przedsiębiorstw, które chronione są najmniejszymi modelami urządzeń UTM, a właśnie w te miejsca mogą uderzać cyberprzestępcy licząc na szybkie przełamanie pozornie naj-słabszych zabezpieczeń.

Jakie funkcje NETASQ wykorzystują Państwo podczas ochrony swojej sieci firmowej? Artur Cieślik: Wszystkie jakie NETASQ dostarcza. Od filtracji I PS/Firewall, przez filtrowanie antywirusowe, antyspamowe i kontrolę URL aż po integrację z Active Directory.

Proszę przybliżyć charakterystykę Państwa sieci firmowej chronionej przez NETASQ U250? Artur Cieślik: Sieć zbudowana jest z kilku segmentów. W ramach jednej sieci zintegrowane zostały różne systemy operacyjne od Windows, aż po Linux. Posiadamy wiele serwerów i stacji roboczych. Wykorzystujemy również wirtualizację. Pierwszą ochronę naszej sieci stanowi NETASQ, drugą linię defensywy uzupełniają innego typu firewalle.

 



Produkty powiązane