Fortinet - Zapobieganie utracie danych (DLP)


2792.10 zł brutto

2270.00 zł netto


Zabezpiecz swoje dane
Zabezpiecz swoje dane - Zdarzenia utraty danych rosną z roku na rok, czego wynikiem są straty finansowe dla firm na całym świecie. Wiele zdarzeń utraty danych spowodowanych jest przez zaufanych pracowników, którzy często wysyłają poufnych dane do niezaufanych stref, celowo lub przez przypadek. Fortinet DLP używa wyrafinowanych metod porównywania wzorców i tożsamości użytkownika w celu wykrywania i zapobiegania nieautoryzowanemu presyłaniu poufnych informacji i plików za pośrednictwem sieci. Funkcje Fortinet DLP obejmują fingerprinting plików dokumentów i źródeł plików dokumentów, wiele trybów kontroli (proxy i flow-based), zwiększone porównywanie wzorców i archiwizacja danych.
Inteligentne porównywanie z wzorcem - Fortinet DLP może monitorować liczne protokoły Internetowe, pocztę elektroniczną i komunikatory. Można również przeszukiwać zawartość na podstawie ciągów tekstowych, jak również zwiększyć porównywanie wzorców, w tym dzikich kart oraz wyrażeń regularnych. Na przykład, porównywanie ze wzorcem może zostać wykorzystane do skanowania ruchu w celu poszukiwania pufnych infroamcji takich jak numer karty kredytowej. Zaraz po dopasowaniu ciągu znaków ruch ten może zostać zablokowany, przekazany do zaufanego miejca docelowego lub zarchiwizowany wraz z jednoczesnym przekazaniem powiadominia. Fortinet DLP może być wykorzystywany do blokowania wrażliwych informacji wchodzących lub wychodzących z sieci.
Inteligentne porównywanie z wzorcem
Niezrównana wydajność
Archiwzacja zawartości - DLP umożliwia także włączenie archiwizacji całości lub części ruchu przechodzącego przez urządzenie FortiGate. Czujniki DLP mogą archiwizować całą treść lub kożystającą tylko z niektórych protokołów oraz może zostać przekazana do urządzenai FortiGate lub FortiAnalyzer. Archiwizacja treści DLP jest przydatna, gdy z powdu przepisów prawanych wymagane są audyty, lub gdy po prostu mamy zamiar śledzić wykorzystanie sieci. Pełna archiwizacja treści DLP zapisuje także strony internetowe, wiadomości e-mail pliki w całości.


Produkty powiązane