Przełącznik NETGEAR M4100-12GF (GSM7212F)


3872.79 zł brutto

3148.61 zł netto

  • Kod produktu:

    GSM7212F-100NES

  • Dostępność:

    na magazynie

  • Producent:

    NETGEAR


 
Gigabit / 10GBaseT 12 / 0 SSH / WWW / Konsola • / • / •
SFP / SFP+ 12 / 0 Gwarancja Wieczysta również na:
PoE Tak Wymiana po awarii NBD (przez cały okres gwarancji)
 Wentylatory Tak Wsparcie techniczne NETGEAR Telefoniczne przez 90 dni od daty zakupu oraz wieczysty czat
Wsparcie techniczne przy doborze, instalacji i konfiguracji urządzenia w cenie.
 

Seria inteligentnych przełączników NETGEAR M4100 w tym GSM7212F składa się z 12 w pełni zarządzanych przełączników, od wersji 8-portowej Fast Ethernet po 50-portową wersję Gigabit Ethernet. Są to idealne produkty dla wszystkich organizacji, uwzględniając niezawodne, ekonomiczne i proste przełączanie w warstwie dostępowej wraz z zarządzaniem za pomocą interfejsu CLI, zaawansowanych możliwości tworzenia skryptów i routingu w warstwie 3. Będąc ekonomicznym składnikiem konwergentnych rozwiązań sieciowych do transmisji głosu, obrazu i danych seria NETGEAR M4100 w tym M4100-12GF (GSM7212F) pozwala wdrożyć bezpieczne obrzeża sieci LAN w środowiskach kampusowych i budynkach handlowych. Wersje PoE (802.3af) i PoE+ (802.3at) to doskonały wybór w przypadku wykorzystania punktów dostępowych, telefonii IP i rozwiązań monitoringu wizyjnego.

Oryginalne wkładki światłowodowe SFP od NETGEAR
AGM731F SX Do 1 km 50/125µm OM4 MM
Do 550 m - 50/125µm OM3 MM
Do 275 m - 62.5/125µm OM1 MM
Przejdz do produktu
AGM732F LX Do 10km SM 9/125µm Przejdz do produktu
AGM734 1 GBaseT do 100m Przejdz do produktu
AFM735 FX Do 2 km - 62.5/125µm OM1 MM
Do 2 km - 50/125µm OM3 MM
Przejdz do produktu
Kompatybilne wkładki SFP dla przełączników NETEGAR
125g-lx-sm-ddm-1310-lc-ngr SX Do 550 m - 50/125µm OM3 MM Przejdz do produktu
125g-sx-mm-ddm-850-lc-ngr LC Do 20km SM 9/125µm Przejdz do produktu
UWAGA: Kupując nieoryginalne wkładki rezygnujesz z wsparcia technicznego NETGEAR na połączenie światłowodowe.


Warstwa 2+ z routingiem statycznym

  • Seria M4100 jest dostarczana z obsługa routingu statycznego w oparciu o porty/sieci VLAN/podsieci w warstwie 2+
  • Do tabeli routingu dodawane są są statyczne trasy
  • Routing L3 odbywa się z maksymalną możliwą prędkością dla przewodów miedzianych, przy użyciu 64 tras statycznych (IPv4)

M4100 GSM7212F zaprojektowany do obsługi sieci konwergentnych

  • Automatyczne priorytety dla rozwiązań VoIP od wielu dostawców w oparciu o protokoły SIP, H323 i SCCP
  • Obsługa protokołów Voice VLAN i LLDP-MED na potrzeby automatycznej konfiguracji sieci VLAN i usługi QoS dla telefonów IP
  • Zaawansowane rozwiązania sprzętowe oparte na klasyfikacjach na potrzeby zabezpieczeń i priorytetyzacji w warstwach L2, L3 i L4
  • Zaawansowane możliwości filtrowania transmisji typu multicast przy użyciu protokołów IGMP i MLD snooping oraz trybu odpytującego

Wydajność i obsługa protokołu IPv6 przy atrakcyjnej cenie

  • 16 tys. adresów MAC; magistrala 100 Gbps; ramki typu Jumbo do 9K; Green Ethernet
  • Filtrowanie ruchu przychodzącego IPv4/IPv6 (ACL) i obsługa priorytetów (QoS - DiffServ)

Wysoka dostępność i obsługa technologii PoE/PoE+

  • Opcjonalne zasilanie nadmiarowe (RPS) na potrzeby zapewnienia nieprzerwanej pracy
  • Opcja zewnętrznego zasilacza na potrzeby zwiększenia budżetu PoE i PoE+ (EPS do 1440 W)

Standard branżowy zarządzania

  • Standard branżowy interfejs linii poleceń (CLI)
  • W pełni funkcjonalny interfejs Web GUI
  • Wiodące w branży warunki gwarancji

Wydajność

  • Sprzęt obsługujący warstwę 3 z ekonomicznym oprogramowaniem warstwy L2+
  • Konstrukcja tej serii została oparta na platformie sprzętowej L3, podczas gdy pakiet oprogramowania L2+ pozwala lepiej zoptymalizować wydatki budżetowe
  • Zastosowano najnowszą generację technologii 40 nm cechującą się niskim poborem energii
  • Funkcje przełączania w warstwie L2 i L3 (lista kontroli dostępu, klasyfikacja, filtrowanie, routing IPv4) realizowane są sprzętowo z przepustowością linii interfejsu na potrzeby konwergencji głosu, obrazu i danych
  • Pakiet oprogramowania dla warstwy 2+ zapewnia możliwości bezpośredniego routingu statycznego IP dla interfejsów fizycznych, sieci VLAN i podsieci
  • Zwiększone buforowanie pakietów, nawet do 12 Mb dynamicznie współdzielonych przez wszystkie interfejsy dla najbardziej intensywnie korzystających z zasobów sieciowych aplikacji

PoE w przełącznikach z rodziny M4100

  • Standard IEEE 802.3af zasilania przez sieć Ethernet (PoE) zapewnia do 15,4 W mocy na każdy port
  • Standard IEEE 802.3at zasilania przez sieć Ethernet (PoE) zapewnia do 30 W mocy na każdy port
  • Wersje typu desktop można zasilać z przełączników PoE+ znajdującego się wyżej w hierarchii sieciowej
  • Przełącznik NETGEAR M4100 może również przekierowywać zasilanie PoE z przełącznika PoE+ do telefonów lub innych urządzeń bez konieczności podłączania do gniazda zasilania
  • W celu zapewnienia zgodności ze wszystkimi urządzeniami PoE+ PD obsługiwana jest metoda IEEE 802.3at Layer 2 LLDP oraz metody klasyfikacji 2-impulsowej 802.3at
  • Funkcje Auto-MDIX i auto-negocjacji we wszystkich portach dobierają odpowiedni tryb transmisji (półdupleks lub pełny dupleks) oraz szybkość transmisji danych dla kabli krosowanych i normalnych w sposób dynamiczny
  • Zgodność wstecz ze standardem 100Mbps dla wszystkich portów SFP
  • Obsługa protokołu IPv6 z wielozadaniowością (MLD na potrzeby filtrowania IPv6), ACL i QoS

Łatwa obsługa

  • Pełna funkcjonalność konsoli Web (GUI) dla administratorów IT, którzy wolą korzystać z łatwego w obsłudze interfejsu graficznego
  • Możliwość umieszczenia urządzenia poza szafką kablową (sale konferencyjne, pomieszczenie biurowe, klasy szkolne, hale sprzedażowe w placówkach handlowych itp.)
  • Bezpieczny montaż wersji desktop w obszarach otwartych ułatwi dołączany do nich zestaw do montażu naściennego z czterema wspornikami.
  • Niektóre wersje desktop są dostarczane również z zestawem silnych magnesów pozwalających na montaż na dowolnej powierzchni metalowej.
  • Automatyczna konfiguracja przy użyciu usługi Auto Install BootP i DHCP.
  • Zarówno numer seryjny przełącznika, jak i podstawowy adres MAC przełącznika są zwracane przez proste polecenie "show" wprowadzone za pomocą interfejsu CLI.
  • Automatyczne priorytety VoIP przy użyciu funkcji Auto-VoIP.
  • Powiązaną sieć Voice VLAN można łatwo skonfigurować przy użyciu funkcji Auto-VoIP na potrzeby dalszego izolowania ruchu sieciowego.
  • Jeśli zastosowane zostaną telefony IP zgodne ze standardem LLDP-MED, usługa Voice VLAN użyje protokołu LLDP-MED do przekazywania identyfikatora VLAN ID, priorytetu 802.1P i wartości DSCP do telefonów IP, przyspieszając w ten sposób wdrożenia konwergentne
  • Innowacyjna funkcja automatycznej instalacji DHCP/BootP wraz z automatyzacją wczytywania oprogramowania układowego i pliku konfiguracyjnego
  • Podwójne obrazy systemu operacyjnego i pliku konfiguracji umożliwiają przeprowadzenie aktualizacji z minimalnym czasem przerwy w świadczeniu usług

Zabezpieczenia

  • Filtrowanie adresów MAC i zabezpieczenia portów na potrzeby kontroli ruchu sieciowego
  • Protokół DHCP Snooping monitoruje ruch DHCP między klientami DHCP a serwerami DHCP filtrując szkodliwe komunikaty DHCP i zapobiegając atakami typu spoofing na serwery DHCP
  • Funkcja zabezpieczeń z identyfikacją źródłowego adresu IP oraz funkcja Dynamic ARP Inspection pomagają wyeliminować ruch szkodliwych użytkowników
  • Listy kontroli dostępu (ACL) w warstwie 2 / 3-v4 / 3-v6 / 4 można przypisać do portów, interfejsów, sieci VLAN i LAG, dzięki czemu można uzyskać odpowiednią ziarnistość i ochronę przed nieupoważnionym dostępem do danych
  • Funkcja BPDU pozwala administratorom sieciowym wymuszać granice domeny drzewa rozpinającego (STP) i utrzymywać spójność oraz przewidywalność aktywnej topologii
  • Funkcja ochrony katalogu nadrzędnego drzewa rozpinającego (STRG) wymusza topologię sieciową warstwy 2 zapobiegając możliwości tworzenia fałszywych korzeni drzewa gdy np. nieupoważnione lub nieoczekiwane nowe urządzenie w sieci może przypadkowo stać się korzeniem drzewa rozpinającego dla danej sieci VLAN
  • Obsługiwany jest tryb dynamicznego przypisywania 802.1x VLAN, w tym tryb dynamicznego tworzenia sieci VLAN, tryb gościnnej sieci VLAN / sieci VLAN bez uwierzytelnień na potrzeby RADIUS dla urządzeń i użytkowników
  • Obejście uwierzytelnienia adresu MAC 802.1x MAC (MAB)
  • Podwójne sieci VLAN (DVLAN - QoQ) przekazują ruch z jednej domeny klienta do drugiej poprzez "metro core"
  • Prywatne sieci VLAN (z obsługą technik takich jak podstawowa sieć VLAN, izolowana sieć VLAN, zbiorowa sieć VLAN, port przyjmowania wszystkich pakietów, port hosta, porty trankingowe) zapewniają izolację w warstwie 2 między portami współdzielącymi tę samą domenę rozgłaszania
  • Sesje SNMP i Telnet zabezpieczone są technikami Secure Shell (SSH) i SNMPv3 (z uwierzytelnieniem MD5 lub SHA albo bez uwierzytelnienia)
  • Funkcje zaawansowanego zarządzania dla administratorów TACACS+ i RADIUS pozwalają w ścisły sposób wdrażać uwierzytelnienie logowania i włączania na potrzeby uwierzytelniania i konfigurowania przełączników w domenie użytkowników, dodatkowo oprócz identyfikatora i hasła użytkownika

 

Gwarancja NETGEAR

  • Niniejszy produkt jest objęty dożywotnią gwarancją sprzętową NETGEAR ProSAFE®.
  • Dożywotnia wymiana w następny dzień roboczy (NBD).
  • Zaawansowane telefoniczne wsparcie techniczne ProSUPPORT 8x5 do 90 dni od daty zakupu (zdalna diagnostyka problemu przez eksperta technicznego). Wsparcie techniczne telefoniczne może zostać przedłużone za pomocą wykupienia kontraktu na 1 rok, 3 lub 5 lat.
  • Dożywotnia zaawansowana pomoc techniczna ProSupport 8x5 poprzez czat (zdalna diagnoza problemu wykonana przez eksperta technicznego).
Specyfikacja GSM7212F-100EUS
Zarządzanie
Zarządzanie: Command Line Interface (CLI) Telnet, SSH, Konsola Tak
Zarządzanie: Interfejs WEB z wykorzystaniem SSL lub TLS Tak
Konsola: RS232/USB/RJ45 Tak/Tak/Nie
Zarządzanie RJ45 Out of Band Nie
Porty
Ilość portów RJ45 Gigabit 12
Ilość portów RJ45 10 Gigabit 0
Ilosć portów SFP 1 Gigabit 12 (współdzielone)
Ilosć portów SFP+ 10 Gigabit 0
Ilosć portów QSFP+ 40 Gigabit 0
Możliwość instalacji opcjonalnych modułów Nie
Tworzenie stosu
Możliwość tworzenia stosu Nie
Stos za pomocą dedykownaych modułów Nie
Stos za pomocą SFP Nie
Stos za pomocą SFP+ Nie
Wydajność stosu (Gbps) 0
Power over Ethernet
PoE Nie
Ilość portów PoE 0
PoE+ Tak
Ilość portów PoE+ 4
UPoE Nie
Ilość portów UPoE Nie
Budżet PoE (Wat) 150W
Możliwość zwiększenia budżetu za pomocą zewnętrznego zasilania Nie
Zasilacz
Zasilanie AC Tak
Zasilanie DC Nie
Zasilacz modularny Nie
Wewnętrzny drugi zasilacz redundantny Nie
Złącze RPS Tak
Wydajność przełącznika
Magistrala (Gbps) 24
Przepustowość przełącznika (Mpps) 17,857
Sprzęt
Pamięć RAM 128MB
Pamięć FLASH 32MB
Bufor 12MB
Wentylatory Tak
Emisja hałasu 30 dB
MTBF 670956 godzin
Wymiary 440 x 257 x 43.2 mm
Pobór mocy 160,60 W
Oprogramowanie
L2 Tak
L2+ (statyczny routing) Tak
L3 (dynamiczny routing, RIP, OSPF itp.) Nie
Możliwość zwiększenia funkcjonalności Nie