QNAP Serwer NAS TS-1263U-4G


8484.93 zł brutto

6898.32 zł netto


Model TS-1263U-4G jest wydajnym sieciowym systemem pamięci masowej wyposażonym w bardzo szybki, czterordzeniowy procesor AMD. Jego wyjątkową cechą jest dostępność technologii 10GbE w bardzo przystępnej cenie w celu maksymalizacji zwrotu z inwestycji (ROI). Dodatkowo, dzięki przyspieszanemu sprzętowo mechanizmowi szyfrowania AES-NI, dwukrotnie zwiększono prędkość przesyłu plików szyfrowanych – do ponad 800 MB/s. Dzięki dopracowanemu systemowi operacyjnemu QTS, TS-1263U-4G oferuje uniwersalne funkcje serwera typu wszystko w jednym, ale także rozwiązania unikalne, takie jak aplikacja Virtualization Station, która pozwala użytkownikom uruchamiać na tym samym urządzeniu maszyny wirtualne. TS-1263U-4G zaprojektowano dla małych i średnich przedsiębiorstw potrzebujących rozwiązania kwestii takich jak backup, przywracanie danych, chmura prywatna, magazynowanie danych na potrzeby wirtualizacji itp. oraz zainteresowanych przygotowaniem swojej infrastruktury IT na przyszłość pod kątem sieci 10GbE.

  • Obsługa standardu 10GbE, bardzo wydajne rozwiązanie pamięci masowej do edycji i udostępniania plików wideo w rozdzielczości HD
  • Przyspieszany sprzętowo mechanizm szyfrowania do wydajnej obsługi funkcji kryptograficznych z prędkością ponad 800 MB/s
  • Obsługa wielu maszyn wirtualnych bazujących na systemach Windows®/Linux®/UNIX®/Android™ za pomocą pakietu Virtualization Station
  • Zarządzanie, udostępnianie i tworzenie kopii zapasowych danych biznesowych ze zdalną replikacją w czasie rzeczywistym (ang. Real-time Remote Replication, RTRR)
  • Zunifikowane rozwiązanie pamięci masowej NAS oraz iSCSI-SAN przeznaczone do wirtualizacji serwerów
  • Obsługa VMware®, Citrix®, i Microsoft® Hyper-V™ oraz zaawansowanych funkcji wirtualizacji
  • Skalowalność do 24 napędów dyskowych za pomocą obudów rozszerzających QNAP UX-1200U-RP

Szybki przesył danych i przyspieszane sprzętowo szyfrowanie z użyciem AES-NI

Model TS-1263U-4G jest wyposażony w energooszczędny, czterordzeniowy, 64-bitowy procesor AMD 2,0 GHz oraz 4 GB pamięci RAM DDR3L-1600 (z możliwością rozbudowy do 16 GB). Model ten posiada złącza SATA 6 Gb/s, jeden port SFP+ 10GbE i cztery porty Gigabit LAN, co w połączeniu z obsługą pamięci podręcznej SSD zapewnia olbrzymią szybkość pracy wielozadaniowej. TS-1263U-4G jest wydajnym serwerem NAS oferującym prędkości odczytu sekwencyjnego do 1 059 MB/s w konfiguracji 1x 10GbE. Oferowany przez TS-1263U-4G mechanizm przyspieszanego sprzętowo szyfrowania zapewnia rewelacyjną jak na tę klasę urządzeń wydajność szyfrowania: szyfrowanie całego wolumenu NAS 256-bitowym szyfrem AES z prędkością do 822 MB/s. Rozwiązanie podnosi wydajność systemu i jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo poufnych danych biznesowych przechowywanych na TS-1263U-4G.

Przepustowość TS-1263U
AES TS-1263U

Obsługa standardu 10GbE

Dzięki karcie sieciowej 10GbE z pojedynczym portem SFP+ obok domyślnych 2 portów Gigabit Ethernet, model TS-1263U-4G jest w stanie współpracować z szybkimi sieciami 10-gigabitowymi. W celu uzyskania maksymalnej elastyczności kartę sieciową SFP+ 10GbE można zastąpić kartą 10GBASE-T lub 2-portową kartą 10GbE. Dzięki obsłudze standardu 10GbE, TS-1263U-4G zapewnia olbrzymią szybkość przesyłu danych w zastosowaniach biznesowych wymagających wyższej przepustowości na potrzeby wirtualizacji, szybkiego backupu i możliwości przywracania coraz to większych zbiorów danych. W połączeniu z możliwością uzyskania dużej przestrzeni na dane, TS-1263U-4G idealnie nadaje się do przechowywania dużych zbiorów danych w firmach. Wyróżnia się też szybką transmisją danych.

Obsługa standardu 10GbE

Łącznik między sieciami 1 i 10GbE w celu maksymalizacji dostępności sieci bez dodatkowych kosztów

Dostępny w TS-1263U-4G Qswitch umożliwia mostkowanie sieci 1 Gigabit i 10 Gigabit w sposób równie naturalny jak przełącznik sieciowy. Użytkownik może podłączyć do TS-1263U-4G urządzenia pracujące w standardzie 1GbE w celu uzyskania środowiska roboczego 10GbE do transmisji danych bez potrzeby zakupu drogich przełączników ethernetowych 1/10 Gb/s. TS-1263U-4G pomaga ograniczyć koszty wdrożenia sieci 10GbE i maksymalizuje zarówno elastyczność jak i przepustowość. Ponadto możliwe jest zbudowanie sieci zamkniętej z wbudowanym serwerem DHCP oraz kamerami IP do monitoringu. Jako dodatkowe zabezpieczenie, nagrania z monitoringu są prywatne i dostępne tylko wewnątrz sieci.

Łącznik między sieciami 1 i 10GbE w celu maksymalizacji dostępności sieci bez dodatkowych kosztów

Bezproblemowe powiększanie pojemności

Odpowiadając na potrzeby przedsiębiorstw w zakresie archiwizacji szybko rosnących danych i dużych plików, model TS-1263U-4G oferuje wysokowydajne, a mimo to przystępne cenowo rozwiązanie do przechowywania danych. TS-1263U-4G umożliwia rozszerzenie pojemności przez przyłączenie obudowy rozszerzającej QNAP. Dzięki skalowalnemu rozwiązaniu QNAP, pierwotną pojemność nośników danych można na żądanie rozszerzyć, przez co TS-1263U-4G jest idealnym centrum plików do zastosowań biznesowych wymagających przechowywania dużych ilości danych, takich jak wideomonitoring, archiwizacja danych, przechowywanie nadawanych programów telewizyjnych oraz inne.

Konstrukcja o wysokiej niezawodności gwarantująca ciągłość prowadzenia działalności biznesowej

Dedykowany do zastosowań biznesowych model TS-1263U-4G zaprojektowano z myślą o działaniu i świadczeniu usług przez 24h na dobę i 7 dni w tygodniu. Obsługa kompleksowych konfiguracji RAID i możliwość odłączania i podłączania podzespołów przy włączonym zasilaniu pozwalają na wymianę dysków twardych bez zakłócania działania usług. Zaawansowana technologia firmy QNAP przywracania danych z macierzy RAID przydaje się także w sytuacji przypadkowego usunięcia nieuszkodzonych napędów z uszkodzonego wolumenu RAID. System można przywrócić przez ponowne włożenie omyłkowo usuniętych dysków twardych – dane będą nadal dostępne. TS-1263U-4G zapewnia wysoką niezawodność i wydajność: umożliwia obsługę czterech sieci LAN w wielu trybach trunkingu portów, w tym przełączanie awaryjne (fail-over). Aby zapewnić jak najdłuższy czas bezawaryjnej pracy systemu, TS-1263U-4G posiada też zasilanie zapasowe z możliwością płynnego przełączenia.

Konstrukcja o wysokiej niezawodności gwarantująca ciągłość prowadzenia działalności biznesowej

 

Kompleksowe zabezpieczenia

W otwartych środowiskach sieciowych dane biznesowe są potencjalnie narażone na atak hakerów. Model TS-1263U-4G oferuje szereg różnych zabezpieczeń, takich jak szyfrowanie dostępu, blokowanie adresów IP i inne. Administratorzy IT mogą też kontrolować prawa dostępu każdego użytkownika do różnych folderów, co pozwala zapobiec nieuprawnionemu uzyskaniu dostępu do ważnych plików. TS-1263U-4G zapewnia ponadto szyfrowanie wolumenów i folderów udostępnionych 256-bitowym szyfrem AES, przez co chroni poufne dane biznesowe przed dostępem nieuprawnionych użytkowników nawet w przypadku, gdyby dyski twarde lub wręcz cały system zostały skradzione.

 Kompleksowe zabezpieczenia QNAP TS-1253U-RP

QTS – prostota i wydajność

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika systemu QTS, operacje systemowe w modelu TS-1263U-4G przebiegają płynnie i wygodnie. Inteligentny pulpit systemu pozwala użytkownikowi szybko odszukać potrzebne funkcje, tworzyć na pulpicie skróty lub grupy skrótów, monitorować w czasie rzeczywistym ważne informacje o systemie oraz otwierać wiele okien aplikacji w celu jednoczesnego wykonywania wielu zadań, co w sumie zwiększa wydajność operacyjną systemu.

QTS – prostota i wydajność

Qsirch – inteligentniejszy i szybszy sposób wyszukiwania

Szybko i łatwo odnajduj dokumenty, zdjęcia, wideo i muzykę przy pomocy Qsirch; nowa wbudowana w QNAP NAS aplikacja do wyszukiwania pozwala na wyszukiwanie czego chcesz w czasie rzeczywistym i naturalnie. Po prostu wprowadź cokolwiek chcesz wyszukać, włączając fragmenty nazwy pliku lub nawet słowa/wyrażenia w dokumencie, a Qsirch wyświetli listę dopasowanych wyszukanych elementów wraz z miniaturami, w miarę jak będziesz wpisywać. Qsirch pamięta nawet twoją historię wyszukiwania, więc możesz szybko przechodzić do plików, które wcześniej wyszukiwałeś. Qsirch to znacząca poprawa produktywności – znacząco redukuje ilość czasu spędzonego na wyszukiwaniu plików w NAS, więc możesz skupić się na innych zadaniach.

Qsirch – inteligentniejszy i szybszy sposób wyszukiwania

 

Uruchamianie dodatkowych systemów operacyjnych

Dzięki obsłudze technologii wirtualizacji AMD-V, w modelu TS-1263U-4G można uruchomić aplikację Virtualization Station, która przekształca TS-1263U-4G w NAS typu dwa-w-jednym, mogący działać jako NAS typu wszystko-w-jednym oraz jako platforma wirtualizacji obsługująca różne systemy operacyjne i umożliwiająca szybkie tworzenie, importowanie i eksportowanie maszyn wirtualnych (VM), tworzenie migawek i wykonywanie operacji na pulpicie w przeglądarce internetowej. Za pomocą łatwego w użyciu interfejsu można, kosztem minimalnego wysiłku, centralnie zarządzać wszystkimi maszynami wirtualnymi utworzonymi w TS-1263U-4G. Można też na żądanie pobierać maszyny wirtualne z internetowych marketów VM i importować je do TS-1263U-4G bez wykonywania jakichkolwiek złożonych procedur.

Uruchamianie dodatkowych systemów operacyjnych na TVS-863

 

 

Specyfikacja techniczna QNAP TS-1263U-4G
CPU Quad-core 64-bit AMD 2.0GHz
Pamięć Flash 512MB (DOM)
Pamięć 4GB DDR3L (4GB x 1)
Liczba slotów pamięci

2 (Max 16GB, SO-DIMM DDR3L)


UWAGA:
Instrukcja instalacji modułów RAM znajduje się pod tym adresem

Dyski HDD/SDD

12 x 2.5 lub 3.5 SATA 6Gb/s, 3Gb/s

UWAGA:
1. Urządzenie sprzedawane jest bez dysków twardych
2. Lista kompatybilnych HDD znajduje się pod tym adresem

Kieszenie HDD 12 x typu HOT-SWAP
Opcje rozszerzenia 1 (UX-1200U-RP, UX-800U-RP)
Gigabit LAN 4
10GbE 1 x SFP+
Slot rozszerzeń (PCI-E) 1 (zainstalowana karta sieciowa SFP+)
Port USB 2.0 2
Port USB 3.0 2
Diosy LED HDD 1-12, Status, LAN, USB, Power
Przyciski Power, Reset
Wentylator 2 x 70mm, 12V DC
Typ obudowy Rack 2U
Wymiary 89(H) x 482(W) x 534(D) mm
Waga 18.98 kg
Temperatura 0 - 40 °C
Wilgotność 5 - 95% R.H
Zasilanie Redundantne 250W, Wejście: 110-240 Vac~, 50-60Hz, 5A
Pobór mocy (W) Wyłączone HDD: 44.78 W
Praca: 135.02 W


Produkty powiązane