QNAP Serwer NAS TS-1253U


7296.98 zł brutto

5932.50 zł netto


Model TS-1253U, z łatwym w użytkowaniu systemem operacyjnym QTS, jest wydajnym, niezawodnym, bezpiecznym i skalowalnym rozwiązaniem NAS, zaprojektowanym z myślą o intensywnie użytkowanych aplikacjach biznesowych i szybko rosnących zapotrzebowaniach z zakresu magazynowania danych. TS-1253U obsługuje napędy SATA 6 Gb/s i zapewnia wysoką wydajność ze stałą przepustowością; jest kompleksowym rozwiązaniem magazynowym dla MŚP i umożliwia budowę niezawodnej chmury prywatnej.

  • Zarządzanie, udostępnianie i tworzenie kopii zapasowych danych biznesowych ze zdalną replikacją w czasie rzeczywistym (ang. Real-time Remote Replication, RTRR)
  • Rozszerzenie całkowitej pierwotnej pojemności nośników do 192 TB za pomocą ekonomicznej obudowy rozbudowującej QNAP UX-1200U-RP
  • Zunifikowane rozwiązanie magazynowe NAS oraz iSCSI-SAN przeznaczone do wirtualizacji serwerów
  • Obsługa VMware®, Citrix® i Microsoft® Hyper-V oraz zaawansowanych funkcji wirtualizacji
  • Wyższy poziom bezpieczeństwa danych dzięki wydajnemu szyfrowaniu 256-bitowym szyfrem AES oraz dzięki programowi antywirusowemu
  • Używanie modelu TS-1253U jako komputera osobistego dzięki wyłącznej technologii QvPC
  • Obsługa wielu maszyn wirtualnych bazujących na systemach Windows/Linux/Android za pomocą pakietu Virtualization Station

Energooszczędny, a mimo to wydajny procesor czterordzeniowy

Dzięki supernowoczesnemu, czterordzeniowemu procesorowi Intel® Celeron® 2,0 GHz wykonanemu w technologii 22 nm, 4 GB energooszczędnej pamięci DDR3L RAM (z możliwością rozbudowy do 8 GB) oraz obsłudze napędów SATA 6 Gb/s, 4 portom Gigabit LAN i wyjściu HDMI, TS-1253U jest wydajnym rozwiązaniem NAS zapewniającym przepustowość na poziomie do 271 MB/s. W razie potrzeby, podczas wykonywania zadań silnie obciążających procesor, TS-1253U potrafi też automatycznie zwiększać taktowanie zegara z 2,0 GHz do 2,42 GHz. Oferowana przez TS-1253U możliwość szybkiego szyfrowania i deszyfrowania pozwala na transfer na poziomie do 432 MB/s, rozwiązanie zapewnia też szyfrowanie wolumenu 256-bitowym szyfrem AES, co razem podnosi wydajność i bezpieczeństwo systemu przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa poufnych danych biznesowych przechowywanych w modelu TS-1253U.

AES QNAP TS-1253U
Przepustowość na QNAP TS-1253U

Przetestowano w laboratoriach QNAP. Dane liczbowe mogą się różnic w zależności od środowiska. Test Environment: NAS: - OS: QTS 4.1.2 - Volume type: RAID 5; 12 x Seagate ST1000NM0033. Client PCs: - Intel(R) Core(TM) i7-4770 3.40GHz CPU; DDR3 1600Hz 16GB; Seagate ST500DM002; Intel Gigabit CT (MTU 1500); Windows® 7 Professional 64bit SP1 - IOMeter configuration: Transferring 8GB file continuously to/from 4 PCs for 3 minutes. Block size: 64KB for SMB2.0 (Throughput)

Skalowalne rozwiązanie pozwalające tanio rozszerzyć przestrzeń magazynowania danych

Odpowiadając na potrzeby przedsiębiorstw w zakresie archiwizacji szybko rosnących danych i dużych plików, model TS-1253U oferuje wysokowydajne, a mimo to przystępne cenowo rozwiązanie z zakresu magazynowania danych. Model TS-1253U umożliwia rozszerzenie pojemności nośników przez przyłączenie obudowy rozbudowującej QNAP. Dzięki skalowalnemu rozwiązaniu QNAP, pierwotną pojemność nośników danych można na żądanie rozszerzyć, przez co TS-1253U jest idealnym i bardzo pojemnym centrum plików do przechowywania danych biznesowych.

QTS – prostota i wydajność

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika systemu QTS, operacje systemowe w modelu TS-1253U przebiegają płynnie i wygodnie. Inteligentny pulpit systemu pozwala użytkownikowi szybko odszukać potrzebne funkcje, tworzyć na pulpicie skróty lub grupy skrótów, monitorować w czasie rzeczywistym ważne informacje o systemie oraz otwierać wiele okien aplikacji w celu jednoczesnego wykonywania wielu zadań, co w sumie zwiększa wydajność operacyjną systemu.

QTS – prostota i wydajność

Qsirch – inteligentniejszy i szybszy sposób wyszukiwania

Szybko i łatwo odnajduj dokumenty, zdjęcia, wideo i muzykę przy pomocy Qsirch; nowa wbudowana w QNAP NAS aplikacja do wyszukiwania pozwala na wyszukiwanie czego chcesz w czasie rzeczywistym i naturalnie. Po prostu wprowadź cokolwiek chcesz wyszukać, włączając fragmenty nazwy pliku lub nawet słowa/wyrażenia w dokumencie, a Qsirch wyświetli listę dopasowanych wyszukanych elementów wraz z miniaturami, w miarę jak będziesz wpisywać. Qsirch pamięta nawet twoją historię wyszukiwania, więc możesz szybko przechodzić do plików, które wcześniej wyszukiwałeś. Qsirch to znacząca poprawa produktywności – znacząco redukuje ilość czasu spędzonego na wyszukiwaniu plików w NAS, więc możesz skupić się na innych zadaniach.

Qsirch – inteligentniejszy i szybszy sposób wyszukiwania

 

Przyspieszanie dzięki pamięci podręcznej SSD

Model TS-1253U obsługuje funkcję pamięci podręcznej SSD, która jest w stanie bardzo podnieść wydajność wolumenów pamięci masowej w sensie liczby operacji we/wy na sekundę (IOPS), co ostatecznie zwiększa wydajność. Idealnie nadaje się do poprawy ogólnego działania systemu w zastosowaniach wymagających wysokiego IOPS, takich jak wirtualizacja i pozwala, dzięki połączeniu dysków typu SSD ze zwykłymi dyskami twardymi (HDD), uzyskać najlepsze cechy obydwu rozwiązań.

 Przyspieszanie dzięki pamięci podręcznej SSD

 

Obsługa standardu 10GbE

Obsługa standardu 10GbE

Model TS-1253U oferuje 4 wbudowane porty Gigabit Ethernet; zainstalowanie karty sieciowej 10GbE umożliwia szybkie przesyłanie danych – z prędkością 10 Gigabitów. TS-1253U jest przygotowany do obsługi standardu 10GbE, zapewnia bardzo wysoką prędkość przesyłu danych i możliwość uzyskania dużej przestrzeni na dane. Dzięki tym własnościom idealnie nadaje się do budowy centrów danych i do przechowywania dużych zbiorów danych. Pozwala też edytować pliki wideo 4K w locie bez przesyłania ich pomiędzy TS-1253U a komputerami stacjonarnymi.

Obsługa standardu 4K Ultra-High-Definition

Dzięki rozdzielczości 4K zobaczysz więcej szczegółów! Wysokiej jakości podzespoły sprzętowe zastosowane w modelu TS-1253U pozwalają użytkownikowi płynnie odtwarzać filmy wideo o rozdzielczości 4K. Można je odtwarzać na telewizorze HD za pośrednictwem złącza HDMI przy użyciu odtwarzacza Kodi. Takie rozwiązanie nie jest dużym obciążeniem dla zasobów systemowych. Model TS-1253U, wyposażony w kartę graficzną Intel® HD Graphics, umożliwia najwyższej jakości transkodowanie w czasie rzeczywistym wideo w rozdzielczości 4K (H.264) i 1080p, dzięki czemu pliki wideo można konwertować do uniwersalnych formatów, które będą bezproblemowo odtwarzane w komputerach osobistych, urządzeniach mobilnych lub inteligentnych telewizorach. Dzięki przyspieszanemu sprzętowo transkodowaniu w locie, rozwiązanie pozwala na jednoczesne oglądanie na wielu urządzeniach różnych plików wideo przechowywanych na serwerze TS-1253U. Dla użytkownika oznacza to oszczędność czasu i możliwość konwersji plików wideo do różnych formatów przeznaczonych na różne urządzenia.

Dzięki możliwości transkodowania bez dostępu do sieci, nawet przy wolnym połączeniu z Internetem, użytkownik może płynnie odtwarzać pliki wideo za pośrednictwem aplikacji File Station, Video Station, oraz Qfile. Trzeba tylko wybrać pre-renderowane wideo w niższej rozdzielczości, co oszczędza zasoby TS-1253U na potrzeby innych aplikacji. TS-1253U pozwala ponadto wybrać dedykowany folder do automatycznego transkodowania wideo.

Obsługa standardu 4K Ultra-High-Definition

Używanie modelu TVS-671 jako komputera osobistego dzięki wyłącznej technologii QvPC

Wyłączna technologia QvPC firmy QNAP scala szereg wiodących technologii, w tym integrację VM, transkodowanie multimediów, wyjście HDMI, integrację w chmurze oraz technologie połączeniowe NAS, co pozwala użytkownikom – po podłączeniu klawiatury, myszy i ekranu – używać modelu TS-1253U jako komputera osobistego. Dzięki technologii QvPC, model TS-1253U zmienia się w tani zamiennik komputera osobistego umożliwiający szereg zastosowań, np. bezpośredni dostęp do przechowywanych danych, uruchamianie różnych aplikacji na maszynach wirtualnych bazujących na systemach Windows/Linux/UNIX/Android, przeglądanie Internetu w przeglądarce Google Chrome, oglądanie materiałów wideo w rozdzielczości 4K lub 1080p z audio do 7.1 kanałów w odtwarzaczu Kodi, monitoring w czasie rzeczywistym z wyświetlaniem lokalnym za pomocą systemu Surveillance Station i wiele innych.

Używanie modelu TVS-671 jako komputera osobistego dzięki wyłącznej technologii QvPC

Rozszerzenie funkcjonalności TVS-671 dzięki wirtualizacji

Aplikacja Virtualization Station przekształca model TS-1253U w NAS typu dwa-w-jednym, mogący działać jako NAS typu wszystko-w-jednym oraz jako platforma wirtualizacji obsługująca różne systemy operacyjne, szybkie tworzenie oraz importowanie/eksportowanie maszyny wirtualnej i tworzenie migawek oraz która umożliwia wykonywanie operacji na pulpicie w przeglądarkach internetowych. Za pomocą łatwego w użyciu interfejsu można, kosztem minimalnego wysiłku, centralnie zarządzać wszystkimi maszynami wirtualnymi utworzonymi w TS-1253U. Można też na żądanie pobierać maszyny wirtualne z internetowych marketów VM i importować je do TS-1253U bez wykonywania jakichkolwiek złożonych procedur.

Rozszerzenie funkcjonalności TVS-671 dzięki wirtualizacji

Inteligentny menedżer pamięci

Menedżer pamięci QTS jest bezpiecznym i elastycznym rozwiązaniem do zarządzania wolumenami. Jako narzędzie nowej generacji, menedżer oferuje wydajne funkcje takie jak pooling pamięci z ochroną wielu grup RAID, wolumeny typu thin provisioned z odzyskiwaniem przestrzeni, iSCSI LUN na poziomie bloków oraz rozszerzanie pojemności sieciowej. Menedżer pamięci QTS jasno prezentuje narzędzia i opcje służące do zarządzania pamięcią masową systemu, przez co upraszcza proces rozszerzania pojemności NAS oraz ułatwia zarządzanie obudowami QNAP rozszerzającymi przestrzeń na dane.

Inteligentny menedżer pamięci

Specyfikacja techniczna QNAP TS-1253U
Processor Quad-core Intel® Celeron® 2.0GHz (up to 2.42GHz)
Pamięć systemowa

Zainstalowana: 4GB DDR3L SDRAM (1 x 4GB)
Liczba slotów pamięci: 2 SODIMM (Max: 8GB)

 

UWAGA:
1. Podczas instalacji dodatkowej pamięci, oryginalny moduł powinien zostać usunięty
2. Instrukcja instalacji modułów RAM znajduje się pod tym adresem

Pamięć Flash 512MB
Dysk twardy

12 x 3.5 lub 2.5 SATA 6Gb/s, SATA 3Gb/s HDD lub SSD

 

UWAGA:
1. Urządzenie sprzedawane jest bez dysków twardych
2. Lista kompatybilnych HDD znajduje się pod tym adresem

Kieszeń HDD 12 x typu HOT-SWAP
Interfejsy sieciowe 4x RJ45 Gigabit Ethernet
Porty 4x USB 3.0
1x HDMI
1x konsola (zarządzanie systemem)
Diody LED Status, LAN, USB, HDD 1-12
Przyciski Zasilanie, Reset
Głośnik systemowy Ostrzeżenia systemowe
Typ obudowy Rack 2U
Wymiary 89 (H) x 482 (W) x 534 (D) mm
Waga 18.98 kg
Pobór mocy (W)

Wyłączone HDD: 35.14 W
Pobór mocy: 83.52 W

(12 x 2TB HDD)

Temperatura 0-40˚C
Wilgotność 0~95% R.H.
Zasilanie Wejście: 100-240V AC, 50/60Hz; Wyjście: 250W
Wenrtylator 2 x 70mm, 12V DC


Produkty powiązane