QNAP Serwer NAS TVS-871U-RP-i3-4G


7231.11 zł brutto

5878.95 zł netto


QNAP TVS-871U-RP-i3-4G, z łatwym w użytkowaniu systemem operacyjnym QTS, jest niezawodnym i skalowalnym rozwiązaniem NAS przeznaczonym do backupu danych, synchronizacji plików i zdalnego dostępu. Model TVS-871U-RP-i3-4G jest przystosowany do obsługi połączeń w standardzie 10GbE i zapewnia wyjątkową wydajność. Rozwiązanie pozwala udostępniać pliki między różnymi platformami, zapewnia kompleksowy backup, obsługuje protokół iSCSI i oferuje aplikacje do wirtualizacji, a także wiele innych praktycznych funkcji biznesowych, dzięki czemu model ten idealnie nadaje się dla MŚP do zabezpieczania ważnych danych biznesowych. Poza tym oferuje szereg aplikacji do obsługi multimediów, w których wydajna specyfikacja sprzętowa rozwiązania ma szansę ujawnić swoje możliwości.

  • Prędkość przesyłu danych 3300+ MB/s i 72.000+ operacji we/wy na sekundę (IOPS)
  • Dwa porty wewnętrznej pamięci podręcznej przyspieszające operacje we/wy
  • Skalowalna konstrukcja, do 1088TB pojemności pierwotnej
  • Wsparcie dla wirtualizacji, scentralizowana pamięć masowa na dane, backup, udostępnianie i przywracanie systemu po awarii

Rewelacyjna wydajność

 

Rewelacyjna wydajność - IOPS tvs-871u
Rewelacyjna wydajność - przepustowość tvs-871u

Przetestowano w laboratorium QNAP. Dane liczbowe mogą się różnic w zależności od środowiska. Środowisko testowe: konfiguracje 4 komputerów klienckich: procesor Intel(R) Core(TM) i7-2600, 16 GB pamięci DDR3 RAM, Windows 7 professional wersja 64-bitowa, dwuportowa karta sieciowa Intel X520 10GbE Server Adapter, IOMeter: odczyt i zapis sekwencyjny. Konfiguracje NAS: TVS-871U-RP-i3, dyski SSD Plextor PX-256MPro w konfiguracji RAID 5, dwuportowa karta sieciowa 10GBase-T QNAP LAN-10G2T-U *2

 

Port wewnętrznej pamięci podręcznej przyspieszający operacje we/wy

Model TVS-871U-RP-i3-4G ma na płycie dwa porty wewnętrznej pamięci podręcznej. Zainstalowanie modułów mSATA Flash (zakup opcjonalny), pozwala spektakularnie zwiększyć wydajność (IOPS) wolumenów pamięci masowej. Model ten idealnie nadaje się do poprawy ogólnego działania systemu w zastosowaniach wymagających wysokiego losowego IOPS, takich jak bazy danych i wirtualizacja. Konstrukcja portu wewnętrznej pamięci podręcznej nie wymaga miejsca w kieszeni na dysk twardy, przez co można w niej stosować dyski o większej pojemności.

Port wewnętrznej pamięci podręcznej przyspieszający operacje we/wy

Obsługa standardu 10GbE

Obsługa standardu 10GbE

Model TVS-871U-RP-i3-4G oferuje cztery wbudowane porty Gigabit Ethernet; zainstalowanie karty sieciowej 10GbE umożliwia szybkie przesyłanie danych – z prędkością 10 Gigabitów. TVS-871U-RP-i3-4G jest przygotowany do obsługi standardu 10GbE, zapewnia bardzo wysoką prędkość przesyłu danych i możliwość uzyskania dużej przestrzeni na dane. Dzięki tym własnościom idealnie nadaje się do budowy centrów danych i do przechowywania dużych zbiorów danych. Pozwala też edytować w locie duże pliki wideo bez przesyłania ich pomiędzy TVS-871U-RP-i3-4G a komputerami stacjonarnymi.

 

Bezproblemowe powiększanie pojemności

Model TVS-871U-RP-i3-4G umożliwia rozszerzenie pojemności dysków sieciowych przez kaskadowanie wielu obudów rozszerzających RAID marki QNAP – pozwala to sprostać potrzebom stwarzanym przez rosnącą ilość danych biznesowych. Dzięki skalowalnemu rozwiązaniu QNAP, pojemność pierwotną można w razie potrzeby stopniowo powiększać. Rozwiązanie jest szczególnie przydatne w wideomonitoringu, archiwizacji danych i przechowywaniu nadawanych programów telewizyjnych oraz w innych zastosowaniach generujących lub wykorzystujących duże zbiory danych.

Bezproblemowe powiększanie pojemności

QTS – prostota i wydajność

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika systemu QTS, operacje systemowe w modelu TVS-871U-RP-i3-4G przebiegają płynnie i wygodnie. Inteligentny pulpit systemu pozwala użytkownikowi szybko odszukać potrzebne funkcje, tworzyć na pulpicie skróty lub grupy skrótów, monitorować w czasie rzeczywistym ważne informacje o systemie oraz otwierać wiele okien aplikacji w celu jednoczesnego wykonywania wielu zadań, co w sumie zwiększa wydajność działania systemu.

QTS – prostota i wydajność

Qsirch – inteligentniejszy i szybszy sposób wyszukiwania

Szybko i łatwo odnajduj dokumenty, zdjęcia, wideo i muzykę przy pomocy Qsirch; nowa wbudowana w QNAP NAS aplikacja do wyszukiwania pozwala na wyszukiwanie czego chcesz w czasie rzeczywistym i naturalnie. Po prostu wprowadź cokolwiek chcesz wyszukać, włączając fragmenty nazwy pliku lub nawet słowa/wyrażenia w dokumencie, a Qsirch wyświetli listę dopasowanych wyszukanych elementów wraz z miniaturami, w miarę jak będziesz wpisywać. Qsirch pamięta nawet twoją historię wyszukiwania, więc możesz szybko przechodzić do plików, które wcześniej wyszukiwałeś. Qsirch to znacząca poprawa produktywności – znacząco redukuje ilość czasu spędzonego na wyszukiwaniu plików w NAS, więc możesz skupić się na innych zadaniach.

Qsirch – inteligentniejszy i szybszy sposób wyszukiwania

Wydajny i elastyczny wolumen QNAP

Elastyczny wolumen QNAP zapewnia łatwiejszy i bezpieczniejszy sposób przechowywania danych w urządzeniach typu NAS. Jest to wolumen nowej generacji, oferuje wydajne funkcje takie jak pooling pamięci z ochroną wielu grup RAID, wolumeny typu thin provisioned z odzyskiwaniem przestrzeni, iSCSI LUN na poziomie bloków oraz rozszerzanie pojemności sieciowej. Menedżer pamięci QTS Storage Manager jasno prezentuje narzędzia i opcje służące do zarządzania pamięcią masową systemu, co upraszcza proces rozszerzania pojemności NAS oraz ułatwia zarządzanie obudowami rozszerzającymi QNAP RAID.

Wydajny i elastyczny wolumen QNAP

Dopracowane rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych w celu zabezpieczenia danych

QNAP NetBak Replicator umożliwia archiwizację danych systemu Windows łącznie z tworzeniem kopii zapasowej poczty programu Outlook zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Obsługiwane jest także oprogramowanie Time Machine firmy Apple: użytkownicy systemu Mac OS X mogą bezproblemowo archiwizować swoje dane na TVS-871U-RP-i3-4G.

Dopracowane rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych w celu zabezpieczenia danych

 

Spokój ducha dzięki rozwiązaniom z zakresu przywracania systemu po awarii

Model TVS-871U-RP-i3-4G oferuje różne opcje odzyskiwania danych. RTRR (ang. Real-Time Remote Replication) umożliwia wykonywanie kopii zapasowych zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Kopie te są magazynowane na zdalnym serwerze Turbo NAS lub FTP. Pliki są synchronizowane z folderu lokalnego do folderu zdalnego. Zwiększa to wydajność archiwizacji i skraca jej czas. TVS-871U-RP-i3-4G obsługuje również protokół rsync służący do archiwizowania danych, zgodnie z harmonogramem, na innym zdalnym serwerze. Kopie zapasowe danych można też wykonywać w wielu różnych usługach magazynowania w chmurze, a także przywracać z nich. Obsługiwane są m.in. Amazon® S3, Amazon Glacier, Microsoft®Azure, ElephantDrive®, Symform®, Dropbox® oraz Google®Drive.

Spokój ducha dzięki rozwiązaniom z zakresu przywracania systemu po awarii

Kompleksowe zabezpieczenia

W otwartym środowisku sieciowym dane biznesowe mogą być narażone na potencjalny atak hakerów. Model TVS-871U-RP-i3-4G oferuje szereg różnych zabezpieczeń, takich jak szyfrowanie dostępu, blokowanie adresów IP i inne. Oprócz tego, administratorzy IT mogą kontrolować prawa dostępu każdego użytkownika do różnych folderów, co pozwala zapobiec nieuprawnionemu dostępowi do ważnych plików. TVS-871U-RP-i3-4G posiada zabezpieczenie poziomu wojskowego 256-bitowym szyfrem AES zatwierdzone wg standardu FIPS 140-2, przez co chroni poufne dane biznesowe przed dostępem nieuprawnionych użytkowników nawet w przypadku, gdy dyski twarde lub wręcz cały system zostaną skradzione.

Kompleksowe zabezpieczenia

 

Technologia pełnego szyfrowanie NAS gwarantuje bezpieczeństwo danych

Technologia pełnego szyfrowania wolumenów zastosowana w rozwiązaniu QNAP NAS skutecznie zabezpiecza dane: wszystkie pliki przechowywane w domyślnie udostępnionych folderach w TVS-1271U-RP są szyfrowane. Nawet jeśli TVS-871U-RP-i3-4G jest zaszyfrowany, wszystkie pliki są nadal dostępne przez protokoły Windows SMB/CIFS, iSCSI oraz NFS. Użytkownik bez praw dostępu do serwera TVS-871U-RP-i3-4G nie będzie w stanie dostać się do przechowywanych plików, a więc można ominąć ryzyko związane z bezpieczeństwem danych i utratą informacji poufnych.

Technologia pełnego szyfrowanie NAS gwarantuje bezpieczeństwo danych

 

Pamięć masowa w zastosowaniach z dziedziny kompleksowej wirtualizacji

Pamięć masowa w zastosowaniach z dziedziny kompleksowej wirtualizacji

Model TVS-871U-RP-i3-4G obsługuje oprogramowanie VMware® i Citrix® oraz jest kompatybilny z Microsoft® Hyper-V™ i Windows Server 2012, przez co umożliwia elastyczne wdrażanie i zarządzanie w środowiskach wirtualizacji. TVS-871U-RP-i3-4G obsługuje VMware VAAI i Microsoft ODX, przez co zwiększa wydajność przez odciążenie (offloading) serwerów ESXi i Hyper-V, a także obsługuje wtyczkę QNAP vSphere Client oraz narzędzie QNAP SMI-S provider, co zwiększa wydajność operacyjną i wydajność zarządzania w zastosowaniach z zakresu wirtualizacji.

Uruchamianie wielu systemów operacyjnych na TVS-1271U-RP

Aplikacja Virtualization Station przekształca model TVS-871U-RP-i3-4G w NAS typu dwa-w-jednym, mogący działać jako NAS typu wszystko-w-jednym oraz jako platforma wirtualizacji obsługująca różne systemy operacyjne, szybkie tworzenie oraz importowanie/eksportowanie maszyny wirtualnej i tworzenie migawek oraz która umożliwia wykonywanie operacji na pulpicie w przeglądarkach internetowych. Za pomocą łatwego w użyciu interfejsu można, kosztem minimalnego wysiłku, centralnie zarządzać wszystkimi maszynami wirtualnymi utworzonymi w TVS-871U-RP-i3-4G. Można też na żądanie pobierać maszyny wirtualne z internetowych marketów VM i importować je do TVS-871U-RP-i3-4G bez wykonywania jakichkolwiek złożonych procedur.

Uruchamianie wielu systemów operacyjnych na TVS-1271U-RP

 

Specyfikacja techniczna QNAP TVS-871U-RP-i3-4G
CPU TVS-871U-RP-PT-4G: Dual-core Intel® Pentium® G3250 3.1 GHz Processor
TVS-871U-RP-i3-4G: Dual-core Intel® Core™ i3-4150 3.5 GHz Processor
TVS-871U-RP-i5-8G: Quad-core Intel® Core™ i5-4590S 3.0 GHz Processor
Pamięć

TVS-871U-RP-PT-4G / TVS-871U-RP-i3-4G

Pamięć systemowa: 4 GB DDR3 RAM
Zainstalowane moduły: 2 GB x2
Liczba slotów pamięci: 4
Rozszerzalna do: 32 GB (8GB x4)

TVS-871U-RP-i5-8G

Pamięć systemowa: 8 GB DDR3 RAM
Zainstalowane moduły: 4 GB x2
Liczba slotów pamięci: 4
Rozszerzalna do: 32 GB (8GB x4)
Flash Memory 512MB DOM
Port mSATA

Dwa porty mSATA służące za pamięć podręczną dla odczytu.

Inne opcjonalne pamięci mSATA znajduja się pod tym adresem

Dysk twardy

8 x 3.5 SATA 6Gb/s, SATA 3Gb/s HDD lub 2.5 SATA SSD
UWAGA:

  1. Produkt sprzedawany jest bez dysków twardych.
  2. Lista kompatybilnych HDD znajduje się pod tym adresem
Kieszeń HDD 8 x typu HOT-SWAP
Porty LAN

4 x Gigabit RJ-45 Ethernet
(8 x 1 Gb LAN lub 4 x 10 Gb + 4 x 1 Gb)

UWAGA:
1. Lista kompatybilnych kart sieciowych znajduje się pod tym adresem
2. Informacje o instalacji karty sieciowej znajdują się pod tym adresem

Diody LED Status, 10 GbE, LAN, storage expansion port status
Porty USB/eSATA 4x USB 3.0 (tył)
4x USB 2.0 (tył)
Porty HDMI 1
Przyciski Power i reset
Głośnik systemowy Ostrzeżenia systemowe
Typ obudowy Rack 2U
Wymiary 89(H) x 482(W) x 534(D) mm
Waga 12.74 kg
Pobór mocy (W)

Wyłączone HDD:

TVS-871U-RP-PT-4G: 70.87 W
TVS-871U-RP-i3-4G: 69.35 W
TVS-871U-RP-i5-8G: 80.94 W

Praca:

TVS-871U-RP-PT-4G: 131.96 W
TVS-871U-RP-i3-4G: 128.72 W
TVS-871U-RP-i5-8G: 131.44 W

(8 x WD WD30EFRX)

Temperatura 0~40˚C
Wilgotność 5~95%
Zasilanie Wejście: 100-240V AC, 50/60Hz
Wyjście: 250W
Slot PCIe 2 (1* PCIe Gen3 x8, 1* PCIe Gen3 x4)
Wentylator 3 x 7 cm