Jednostka rozszerzająca QNAP UX-500P


2156.87 zł brutto

1753.55 zł netto


Najtańszy sposób na rozbudowę pamięci masowej w Turbo NAS

Rozbudowa pamięci masowej przez zainstalowanie wielu serwerów może prowadzić do problemów z zarządzaniem i w efekcie drastycznie podnieść koszty. Obudowa rozszerzająca QNAP UX-500P jest atrakcyjną cenowo alternatywą – pozwala łatwo skonfigurować system i rozszerzyć całkowitą pojemność serwera Turbo NAS dostępną do wszystkich zastosowań. W zastosowaniach domowych i w małych biurach podłączenie jednej obudowy rozszerzającej UX-500P pozwala bezproblemowo zwiększyć pojemność na dane. Podłączenie do Turbo NAS obudowy UX-500P oznacza dostępność dodatkowych 5 dysków twardych i umożliwia zwiększenie pojemności pierwotnej o 40 TB, co jest szczególnie przydatne w zastosowaniach takich jak backup danych, tworzenie kolekcji multimediów i monitoring wideo.

Łatwe dodawanie dodatkowych dysków do Turbo NAS

Wystarczy podłączyć obudowę UX-500P do Turbo NAS, a potem włączyć zasilanie. Turbo NAS wykryje dyski twarde w obudowie UX-500P jako nowo zainstalowane dyski lokalne. Dzięki potężnemu narzędziu, jakim jest menedżer pamięci QTS, Turbo NAS można wówczas bezproblemowo i tanio rozbudować do systemu o bardzo dużej pojemności.

Łatwe dodawanie dodatkowych dysków do Turbo NAS

 

Zabezpieczenie trybem braku

Zabezpieczenie trybem braku

W razie przypadkowego odłączenia obudowy rozszerzającej UX-500P, serwer Turbo NAS przechodzi w tryb braku i blokuje dostęp do wejść i wyjść w celu ochrony przechowywanych danych. System jest później w stanie powrócić z trybu braku do zwykłego stanu, natomiast dane pozostają nienaruszone.

 

Wydajny menedżer pamięci QTS

Dzięki nowoczesnemu i intuicyjnemu graficznemu interfejsowi użytkownika, menedżer pamięci QTS jasno prezentuje narzędzia i opcje służące do zarządzania pamięcią masową systemu, co bardzo upraszcza proces rozszerzania pojemności NAS oraz ułatwia zarządzanie obudowami rozszerzającymi UX-500P. Administratorzy IT mogą łatwo monitorować poprawność działania obudowy UX-500P i znajdujących się w niej dysków. W przypadku podłączenia wielu obudów rozszerzających, funkcje Lokalizuj dysk i Lokalizuj obudowę pomagają w szybkim wykonaniu potrzebnych czynności konserwacyjnych.

Wydajny menedżer pamięci QTS

Elastyczna konfiguracja RAID

W obudowie UX-500P dostępnych jest 5 kieszeni dyskowych typu hot-swap (z możliwością wymiany dysków przy włączonym zasilaniu) – rozwiązanie takie ułatwia instalację i wyjmowanie dysków. Funkcja automatycznego wykrywania włożenia/wyjęcia dysku oraz funkcja odtwarzania ułatwiają zarządzanie systemem. Dzięki obsłudze konfiguracji RAID 0, 1, 5, 6 i 10 oraz możliwości zarządzania systemem za pomocą wydajnego menedżera pamięci QTS, UX-500P gwarantuje maksymalną wydajność i maksymalne bezpieczeństwo danych.

 

Doskonałe rozwiązanie do backupu serwera Turbo NAS

Doskonałe rozwiązanie do backupu serwera Turbo NAS

Obudowy UX-500P można używać jako taniego zewnętrznego nośnika danych – rozwiązanie może np. służyć do szybkiego i bezpiecznego backupu serwera Turbo NAS. Kopie zapasowe danych z Turbo NAS administrator może zapisywać na UX-500P zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu.

Inteligentna konstrukcja zasilania

Obudowa UX-500P włącza się i wyłącza automatycznie razem z Turbo NAS, co jest wygodne, a przy tym pomaga oszczędzać energię.

Inteligentna konstrukcja zasilania

 

Doskonała konstrukcja sprzętowa

Doskonała konstrukcja sprzętowa

Obudowa UX-500P posiada kompletny zasilacz wewnętrzny 250 W , który zapewnia odpowiednie zasilanie nawet podczas stałej pracy z maksymalnym obciążeniem. Podstawa montażowa zapewnia dobrą wentylację, a inteligentny wentylator dba o skuteczne chłodzenie – obydwa te rozwiązania przyczyniają się do stabilności i niezawodności systemu. Wentylator jest w stanie wydajnie usuwać ciepło nawet podczas jednoczesnej pracy wszystkich 5 dysków.

Specyfikacja techniczna QNAP UX-500P
Dysk twardy

5 x 3.5” lub 2.5” SATA 6Gb/s, SATA 3Gb/s HDD


UWAGA:
1. Urządzenie sprzedawane jest bez dysków twardych
2. Lista kompatybilnych HDD znajduje się pod tym adresem

Kieszeń HDD 5 x typu HOT-SWAP
Funkcje RAID Yes
Porty USB 1 x USB 3.0 (tył)
Diody LED Power, Link, Status
Panel LCD Monochromatyczny LCD z podświetleniem
Bezpieczeństwo Slot Kensington security
Wentylator 1x 12 cm, 12V DC
Zasilanie Wejście: 100-240V AC, 50/60Hz Wyjście: 250W
Wymiary 185.2 (H) x 210.6 (W) x 235.4 (D) mm
Waga 6.5 kg
Typ obudowy Tower
Temperatura 5°C ~ 35°C
Wilgotność 5~95%


Produkty powiązane