Jednostka rozszerzająca QNAP REXP-1620U-RP


12940.78 zł brutto

10520.96 zł netto


Prosta i elastyczna rozbudowa serwerów NAS firmy QNAP

Obudowę rozszerzającą REXP-1620U-RP zaprojektowano do rozbudowy pamięci masowych NAS marki QNAP przez połączenie kilku obudów rozszerzających kablami w standardzie mini SAS. Dzięki interfejsowi SAS 12 Gb/s, model REXP-1620U-RP zapewnia szybki przepływ danych z urządzenia NAS QNAP obsługującego dyski SAS 12 Gb/s nawet wtedy, gdy używane są dyski twarde obsługujące standard 6 Gb/s. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne w zastosowaniach generujących duże zbiory danych i wymagających bardzo wydajnej łączności, takich jak np. monitoring wideo, archiwizacja dużych zbiorów danych oraz pamięć masowa dla programów telewizyjnych.

  • Gotowość do użycia natychmiast po podłączeniu, bezproblemowa rozbudowa pojemności
  • Zabezpieczenie trybem braku
  • Wysoka gęstość, wysoka wydajność i wysoka skalowalność
  • Elastyczne zarządzanie za pomocą narzędzia QTS Storage Manager
  • Przechowywanie backupu dla pamięci masowej NAS QNAP
  • Obsługa dysków twardych SAS 12 Gb/s, SAS/SATA 6 Gb/s oraz dysków SSD
  • Wsteczna kompatybilność standardu SAS 12 Gbps ze standardem SAS 6 Gbps jest zachowana dzięki zastosowaniu kabla CAB-SAS10M-8644-8088

Gotowość do użycia natychmiast po podłączeniu, bezproblemowa rozbudowa pojemności

Wystarczy podłączyć obudowę REXP-1620U-RP do pamięci masowej NAS marki QNAP, a potem tylko włączyć zasilanie. Serwer NAS QNAP wykryje dyski twarde w obudowie REXP-1620U-RP jako nowo zainstalowane dyski lokalne. Dzięki QTS Storage Manager, pojemność urządzenia NAS można bezproblemowo rozszerzać.

Gotowość do użycia natychmiast po podłączeniu, bezproblemowa rozbudowa pojemności

 

Zabezpieczenie trybem braku

Zabezpieczenie trybem braku

W przypadku wykrycia odłączenia się obudowy rozszerzającej RAID, serwer NAS blokuje dostęp do wejść i wyjść w celu ochrony przechowywanych danych. System jest w stanie powrócić z trybu braku do swojego zwykłego stanu, natomiast dane pozostają nienaruszone.

 

Wysoka gęstość, wysoka wydajność i wysoka skalowalność

Model REXP-1620U-RP może pomieścić 16 dysków twardych i oferuje 128 TB pojemności pierwotnej w obudowie montażowej o wysokości 3U. Obudowa REXP-1620U-RP posiada dwa porty SAS (port IN i port OUT) do połączenia z hostem i do budowy sieci w topologii łańcucha (daisy chain). Każdy port SAS obejmuje 4 kanały SAS (obsługiwanych jest maksymalnie 8 kanałów SAS na obudowę rozszerzającą), przy czym każdy obsługuje prędkość 12 Gb/s z pełnym dupleksem. Takie rozwiązanie zapewnia bezprecedensową wydajność: do 48 Gb/s na połączenie z hostem.

Wysoka gęstość, wysoka wydajność i wysoka skalowalność

 

Wydajny menedżer pamięci QTS Storage Manager

Dzięki intuicyjnemu graficznemu interfejsowi użytkownika, menedżer pamięci QTS Storage Manager jasno prezentuje narzędzia i opcje służące do zarządzania pamięcią masową systemu, co upraszcza proces rozszerzania pojemności NAS oraz ułatwia zarządzanie obudowami rozszerzającymi REXP-1620U-RP. Administratorzy IT mogą łatwo monitorować poprawność działania obudowy REXP-1620U-RP i znajdujących się w niej dysków. W przypadku kaskadowego podłączania wielu obudów rozszerzających w szafie teleinformatycznej, funkcje lokalizowania dysku i lokalizowania obudowy pomagają administratorom IT w szybkim wykonaniu potrzebnych czynności konserwacyjnych.

Wydajny menedżer pamięci QTS Storage Manager

 

Doskonałe rozwiązanie do backupu pamięci masowej NAS QNAP

Doskonałe rozwiązanie do backupu pamięci masowej NAS QNAP

Oprócz rozbudowy istniejącego wolumenu, administratorzy IT mogą używać obudowy REXP-1620U-RP jako taniego zewnętrznego nośnika danych na szybki i bezpieczny backup urządzeń NAS marki QNAP. Oferowane przez QNAP usługi RTRR (zdalna replikacja w czasie rzeczywistym) oraz rsync pozwalają administratorom IT wykonywać backup danych na urządzeniu NAS i zapisywać kopie zapasowe na REXP-1620U-RP, przy czym może się to odbywać zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu.

 

Elastyczność doboru typu napędu i pojemności

Pod względem wyboru dysków twardych, obudowa REXP-1620U-RP oferuje dużą elastyczność. Do najważniejszych zastosowań administratorzy IT mogą wybierać wysokowydajne i niezawodne dyski twarde SAS klasy biznesowej, do archiwizacji dużych zbiorów danych dostępne są tanie ale pojemne dyski twarde SATA i wreszcie do zadań wymagających wielu operacji We/Wy można używać szybkich i stabilnych dysków SSD.

Elastyczność doboru typu napędu i pojemności
Specyfikacja produktu QNAP REXP-1620U-RP
Interfejs 3x SAS 12Gbps 4x wide port
Dysk twardy 16x 3.5" SAS/SATA 12/6Gb/s, SAS/SATA 3Gb/s HDD lub 2.5" SAS/SATA SSD
Diody LED Przedni panel: Status, błąd, przeciążenie, błąd wentylatora
Tylny panel: SAS link, SAS error, wyświetlacz cyfrowy ID
Typ obudowy Rack 3U
Wymiary mm 130 (H) x 442.4 (W) x 528.3(D) mm
Waga 25.92 kg
Temperatura 0-40˚C
Wilgotność 5~95% RH
Pobór mocy 204.4 W
Zasilanie Redundantne / Hot Swap, 650W, 90-240Vac~, 50-60Hz
Wentylator 3 x 6 cm


Produkty powiązane