Jednostka rozszerzająca QNAP TX-500P


3238.01 zł brutto

2632.53 zł netto


Elastyczna rozbudowa pamięci masowej Thunderbolt NAS. Szybko i łatwo.

Rozbudowa pojemności pamięci masowej przez zainstalowanie wielu serwerów może prowadzić do problemów z zarządzaniem i w efekcie drastycznie podnieść koszty. Obudowa rozszerzająca QNAP TX-500P jest elastycznym, alternatywnym rozwiązaniem kwestii rozbudowy i skalowania przestrzeni na dane serwera Thunderbolt NAS – jest łatwa w konfiguracji i pozwala stosować kable Thunderbolt 2 o dużej prędkości przesyłu (20 Gb/s). Model TX-500P pozwala zamontować dodatkowych 5 dysków twardych, co daje rozszerzenie pojemności serwera Thunderbolt NAS maksymalnie o 40 TB. Dzięki rewelacyjnej szybkości transmisji danych, rozwiązanie to idealnie nadaje się do backupu danych, tworzenia kolekcji multimediów 4K i przechowywania zapisów wideomonitoringu.

Łatwe dodawanie dodatkowych dysków do Thunderbolt NAS

Obudowę TX-500P należy podłączyć do Thunderbolt NAS kablami Thunderbolt 2, a potem wystarczy już tylko włączyć zasilanie. Serwer Thunderbolt NAS wykryje dyski twarde w obudowie TX-500P jako nowo zainstalowane dyski lokalne. Dzięki potężnemu narzędziu, jakim jest QTS Storage Manager, Thunderbolt NAS można wówczas bezproblemowo rozbudować do systemu o bardzo dużej pojemności.

 

Zabezpieczenie trybem braku

 

Zabezpieczenie trybem braku

W razie przypadkowego odłączenia obudowy rozszerzającej TX-500P, serwer Thunderbolt NAS przechodzi w tryb braku i blokuje dostęp do wejść i wyjść w celu ochrony przechowywanych danych. System jest później w stanie powrócić z trybu braku do zwykłego stanu, natomiast dane pozostają nienaruszone.

Wydajny menedżer pamięci QTS Storage Manager

Dzięki nowoczesnemu i intuicyjnemu graficznemu interfejsowi użytkownika menedżer pamięci QTS Storage Manager jasno prezentuje narzędzia i opcje służące do zarządzania pamięcią masową systemu, co bardzo upraszcza proces rozszerzania pojemności NAS oraz ułatwia zarządzanie obudowami rozszerzającymi TX-500P. Administratorzy IT mogą łatwo monitorować poprawność działania obudowy TX-500P i znajdujących się w niej dysków. W przypadku podłączenia wielu obudów rozszerzających, funkcje lokalizowania dysku i lokalizowania obudowy pomagają w szybkim wykonaniu potrzebnych czynności konserwacyjnych.

Wydajny menedżer pamięci QTS Storage Manager

 

Wydajne rozwiązanie do backupu serwera Thunderbolt NAS

Wydajne rozwiązanie do backupu serwera Thunderbolt NAS

Oprócz rozbudowy istniejącego wolumenu, użytkownik może używać obudowy TX-500P jako elastycznego zewnętrznego nośnika danych do szybkiego i bezpiecznego backupu serwera Thunderbolt NAS. Oferowane przez QNAP usługi RTRR (zdalna replikacja w czasie rzeczywistym) oraz rsync pozwalają administratorom IT wykonywać backup danych zapisanych na Thunderbolt NAS i zapisywać kopie zapasowe na TX-500P, przy czym może się to odbywać zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu.

 

Inteligentna konstrukcja zasilania

Obudowa TX-500P włącza się i wyłącza automatycznie razem z Thunderbolt NAS, co jest wygodne, a przy tym pomaga oszczędzać energię.

Inteligentna konstrukcja zasilania TX-500P
Inteligentna konstrukcja zasilania TX-800P

 

Elastyczny wybór dysków

Elastyczny wybór dysków SATA SSD

Pod względem wyboru dysków twardych, obudowa TX-500P oferuje dużą elastyczność. Do archiwizowania dużych zbiorów danych administratorzy IT mogą wybierać tanie, ale pojemne dyski twarde SATA, a do zadań wymagających wielu operacji We/Wy mogą używać szybkich i stabilnych dysków SSD.

 

Doskonała konstrukcja sprzętowa

Obudowa TX-500P jest wyposażona w kompletny zasilacz wewnętrzny o mocy 250 W, który zapewnia odpowiednie zasilanie nawet podczas stałej pracy z maksymalnym obciążeniem. Podstawa montażowa zapewnia dobrą wentylację, a inteligentny wentylator dba o skuteczne chłodzenie – obydwa te rozwiązania przyczyniają się do stabilności i niezawodności systemu. Wentylator jest w stanie wydajnie usuwać ciepło nawet podczas jednoczesnej pracy wszystkich 5 dysków.

Doskonała konstrukcja sprzętowa
Specyfikacja produktu QNAP TX-500P
Typ obudowy Tower
Dyski twardy 5 x 3.5" lub 2.5" SATA 6Gb/s, SATA 3Gb/s
UWAGA:
1. Urządzenie sprzedawane jest bez dysków twardych
2. Lista kompatybilnych HDD znajduje się pod tym adresem
Kieszeń HDD 5 x typu HOT-SWAP
Macierz RAID Tak
Port Thunderbolt 2x Thunderbolt (do 6 urządzeń)
Diody LED Status, uszkodzenie wentylatorów, przeciążenie systemu, port thunderbolt
Bezpieczeństwo Slot Kensington security
Wentylator 1x 12 cm (12V DC)
Zasilanie Wejście: 100-240V AC, 50/60Hz, Wyjście: 250W
Pobór mocy Wyłaczone HDD: 17.4 W
Praca: 31.61 W (5 x 1TB WD10EFRX)
Wymiary 185.2 (H) x 210.6 (W) x 235.4 (D) mm
Waga 6.5 kg
Temperatura 5°C ~ 35°C
Wilgotność 5~95%


Produkty powiązane