QNAP Serwer NAS TDS-16489U-SB2


49182.79 zł brutto

39986.01 zł netto


Firma QNAP rozwija innowacyjność w segmencie serwerów biznesowych i wprowadza do oferty TDS-16489U-SB2 — wydajny podwójny serwer łączący w jednej obudowie funkcje serwera aplikacji i pamięci masowej. Serwer TDS-16489U-SB2 działa z dwoma procesorami Intel® Xeon® E5 i pamięcią RAM, którą można rozszerzać do 1 TB. Serwerowa konstrukcja optymalizuje wykonywanie zadań o znaczeniu krytycznym i zapewnia niezrównaną wydajność do obsługi Big Data. Dzięki obsłudze automatycznego pozycjonowania danych i dysków SAS z interfejsem o przepustowości 12 Gb/s oraz gotowości do działania w sieciach 40GbE TDS-16489U-SB2 stanowi wydajne, skalowalne i niezrównane rozwiązanie do ujednoliconej i warstwowej pamięci masowej, które zaspokaja potrzeby firm w zakresie udostępniania plików, tworzenia kopii zapasowych, pamięci masowej używającej protokołu iSCSI, aplikacji do wirtualizacji i innych praktycznych zastosowań na co dzień.

 • Ekonomiczny podwójny serwer do hostingu maszyn wirtualnych i pamięci masowej na potrzeby wirtualizacji w jednej obudowie
 • Znakomita wydajność:przepustowość ponad 3800 MB/s i ponad 260 000 operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS)
 • Konstrukcja klasy serwerowej: dwa procesory, trzy kontrolery SAS, cztery gniazda SFP+ 10GbE, gniazdo 10/40GbE, zgodność ze specyfikacją NVMe do dysków SSD działających z magistralą PCle, podsystem IPMI i procesor GPU do wirtualizacji
 • Technologia Qtier umożliwia automatyczne pozycjonowanie danych zapewniające optymalną efektywność pamięci masowej
 • Pamięć masowa NAS i iSCSI/IP-SAN zaspokajająca potrzeby w dziedzinie przechowywania danych, tworzenia kopii zapasowych, udostępniania plików i odzyskiwania danych po awariach
 • Skalowalna konstrukcja o łącznej pojemności do 1152 TB

Uruchom automatyczny tiering dzięki technologii Qtier

Technologia Qtier firmy QNAP umożliwia stosowanie automatycznego tieringu, a przez to ciągłą optymalizację wydajności pamięci masowej. Dzięki funkcji automatycznego tieringu, urządzenie jest w stanie automatycznie przenosić najczęściej używane dane na szybkie i wydajne dyski, natomiast dane używane sporadycznie na tańsze dyski o większej pojemności. W ten sposób sprzęt staje się niezwykle wydajnym systemem do przechowywania danych. Przedsiębiorstwa nie muszą już inwestować znacznych środków w drogą technologię Flash. Aplikacje działają z doskonałą wydajnością, natomiast dzięki funkcji automatycznego tieringu całkowity koszt posiadania (TCO) pamięci masowej zostaje znacznie obniżony.

Uruchom automatyczny tiering dzięki technologii Qtier

Zalety technologii DataBolt™ 12 Gb/s

Dzięki wdrożeniu technologii DataBolt, urządzenia QNAP oferują dwa razy wyższą prędkość przesyłu w porównaniu do napędów ze złączem SAS 6 Gb/s – zostaje to osiągnięte w wyniki automatycznej agregacji przepustowości z napędów 3 Gb/s i 6 Gb/s w celu pełnego wykorzystania przepustowości 12 Gb/s. Takie rozwiązanie efektywnie przyspiesza działanie istniejącej infrastruktury.

Zalety technologii DataBolt 12 Gb/s

Przyspieszanie dzięki pamięci podręcznej SSD

Przyspieszanie dzięki pamięci podręcznej SSD

Zainstalowanie wysokowydajnych dysków SSD pozwala spektakularnie zwiększyć wydajność (IOPS) wolumenów pamięci masowej. Model ten idealnie nadaje się do poprawy ogólnego działania systemu w zastosowaniach wymagających wysokiego losowego IOPS, takich jak bazy danych i wirtualizacja. Wewnętrzne złącza dedykowane dla dysków SSD, których zadaniem jest obsługa pamięci podręcznej sprawia, że po ich zastosowaniu nie zmniejsza się ilość kieszeni na dyski twarde.

Wyjmowany moduł na płytę główną ułatwiająca modernizację

Wyjmowany moduł na płytę główną ułatwiająca modernizację

Dzięki zastosowaniu wyjmowanego modułu na płytę główną, administratorzy IT mają łatwiejszy dostęp do płyty podczas modernizacji/instalowania podzespołów takich jak RAM, wewnętrzna pamięć podręczna, karta sieciowa 40GbE i innych. Samą płytę główną można wyjąć i wymienić bez potrzeby wyjmowaniaz szafy rack całego serwera - jest to szczególnie przydatne podczas konserwacji serwera.

Przygotowanie do standardu 40GbE

Niektóre urządzenia oferują cztery wbudowane gniazda Gigabit Ethernet oraz dwa wbudowane gniazda 10GbE SFP+, umożliwiając obsługę szybkiej sieci 10-gigabitowej. Jeżeli sieć 10GbE jest niewystarczająca wiele modeli jest w stanie obsłużyć karty Mellanox® ConnectX-3 Pro oferujące łączność zgodną ze standardem 10/40/56 Gigabit Ethernet. Umożliwia to budowę ekonomicznego rozwiązania dla zastosowań obliczeniowych i pamięci masowej. Dzięki temu można uzyskać znacznie wyższą przepustowość na potrzeby wysokowydajnych, wbudowanych aplikacji opartych na modułach Embedded I/O oraz szybszego działania aplikacji zwirtualizowanych. Szybka i elastyczna sieć dla pamięci masowej przygotowanej do obsługi standardu 40GbE zapewnia znaczne korzyści firmom, które chcą zwiększyć wydajność na potrzeby zadań IT o znaczeniu krytycznym.

Przygotowanie do standardu 40GbE

Gwarancja na cały świat do 5 lat

Gwarancja na cały świat do 5 lat

Model marki QNAP objęte są gwarancją na okres do 5 lat, 3-letnią gwarancją na cały świat bez żadnych dodatkowych kosztów. Tak atrakcyjny pakiet gwarancyjny pokazuje jak wielką wagę firma QNAP przykłada do podstawowej potrzeby biznesowej jaką jest niezakłócone działanie i nieprzerwana obsługa klientów.

QTS - prostota i wydajność

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika systemu QTS, korzystanie z pamięci masowych NAS przebiega płynniej i inteligentniej i daje jeszcze bardziej spektakularne efekty. Nowoczesna, płaska konstrukcja interfejsu optymalizuje czasy ładowania, a inteligentny pulpit systemu pozwala użytkownikowi szybko odszukać potrzebne funkcje, tworzyć na pulpicie skróty lub grupy skrótów, monitorować w czasie rzeczywistym ważne informacje o systemie oraz otwierać wiele okien aplikacji w celu jednoczesnego wykonywania wielu zadań, co w sumie zwiększa wydajność działania systemu.

QTS - prostota i wydajność

Migawki LUN i migawki wolumenu upraszczają przywracanie danych

W aplikacji QTS Storage Manager dodano nowe, łatwe w użyciu, sieciowe narzędzie do robienia migawek. Dzięki niemu użytkownik może łatwo wykonać backup danych lub przywrócić dane z dowolnego punktu w czasie. Takie rozwiązanie zapobiega utracie ważnych danych. Możliwe jest robienie migawek zarówno wolumenów jak i jednostek logicznych (LUN). Użytkownik może też wydajnie replikować migawki wolumenu/LUN na zdalne serwery przez kopiowanie tylko dokonanych zmian i szybkie klonowanie migawki wolumenu/LUN jako wolumenu lokalnego bez przerywania bieżącego działania systemu. Można nawet tak skonfigurować system, aby automatycznie wykonywał migawkę wolumenu przed wykonaniem backupu przez RTRR/rsync i to nawet przy otwartym pliku.

Migawki LUN i migawki wolumenu upraszczają przywracanie danych

Wydajny i elastyczny wolumen QNAP

Elastyczny wolumen QNAP zapewnia bezpieczniejszy i elastyczniejszy sposób przechowywania danych w urządzeniach typu NAS. Jest to wolumen nowej generacji, oferuje wydajne funkcje takie jak pooling pamięci z ochroną wielu grup RAID, wolumeny typu thin provisioned z odzyskiwaniem przestrzeni, iSCSI LUN na poziomie bloków oraz rozszerzanie pojemności sieciowej. Menedżer pamięci QTS Storage Manager jasno prezentuje narzędzia i opcje służące do zarządzania pamięcią masową systemu, co upraszcza proces rozszerzania pojemności NAS oraz ułatwia zarządzanie obudowami rozszerzającymi QNAP RAID.

Wydajny i elastyczny wolumen QNAP

Qsirch – bardziej inteligentny i szybki sposób wyszukiwania

Aplikacja Qsirch – nowa, wbudowana w NAS wyszukiwarka marki QNAP – pozwala szybko i łatwo odnaleźć dokumenty, zdjęcia, pliki wideo i nagrania muzyczne, jednym słowem wszystko, czego użytkownikowi potrzeba. Wyszukiwanie przebiega naturalnie i odbywa się w czasie rzeczywistym. Wystarczy wpisać tyle, ile się wie o tym, czego się szuka, przy czym mogą to być m.in. fragmenty nazwy pliku lub nawet słowa/zwroty występujące w dokumencie, a Qsirch już w momencie pisania będzie wyświetlać listę trafień wraz z miniaturami. Wyszukiwarka Qsirch pamięta nawet historię wyszukiwania użytkownika, tak że możliwe jest szybkie poruszanie się po plikach wyszukiwanych wcześniej. Qsirch oznacza duży wzrost wydajności i wydajne skrócenie czasu poświęcanego na szukanie plików zapisanych na NAS, dzięki czemu użytkownik może się skoncentrować na innych zadaniach.

Qsirch - bardziej inteligentny i szybki sposób wyszukiwania

Monitorowanie wielu serwerów NAS i zarządzanie nimi z poziomu Q'center

Q'center to centralny system zarządzający wieloma serwerami NAS marki QNAP. Po zainstalowaniu Q'center w centrum aplikacji QTS App Center, urządzenie można używać do centralnego zarządzania serwerem NAS QNAP zlokalizowanym w wielu lokalizacjach, do monitorowania logów systemu oraz do zarządzania aktualizacjami oprogramowania QTS. Do najważniejszych korzyści tego rozwiązania należą łatwość użytkowania, niskie koszty, wygoda i elastyczność. Od teraz zarządzanie wieloma serwerami NAS QNAP staje się proste i łatwe.

Monitorowanie wielu serwerów NAS i zarządzanie nimi z poziomu Q'center

Udostępnianie plików między różnymi platformami, scentralizowany magazyn danych

Udostępnianie plików między różnymi platformami, scentralizowany magazyn danych

Modele QNAP obsługują protokoły SMB/CIFS, NFS i AFP, przez co umożliwia udostępnianie plików w sieciach Windows, Mac oraz Linux/UNIX. Dane, logi i obrazy ISO płyt CD i DVD można centralnie przechowywać w urządzeniu, gdzie są one chronione zintegrowanym rozwiązaniem antywirusowym. Usługi Windows AD i LDAP pozwalają administratorom systemów na konfigurowanie praw użytkowników za pomocą istniejącego serwera Windows AD, serwera LDAP lub wbudowanej w NAS usługi LDAP.

Dopracowane rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych w celu zabezpieczenia danych

Dopracowane rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych w celu zabezpieczenia danych

Oprogramowanie NetBak Replicator firmy QNAP umożliwia backup danych systemu Windows łącznie z archiwizowaniem poczty programu Outlook zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Obsługiwane jest także oprogramowanie Time Machine firmy Apple: użytkownicy systemu Mac OS X mogą bezproblemowo wykonywać backup swoich danych.

Spokój ducha dzięki rozwiązaniom z zakresu przywracania systemu po awarii

Serwer NAS oferuje różne opcje odzyskiwania danych. RTRR (ang. Real-Time Remote Replication) umożliwia wykonywanie kopii zapasowych zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Kopie te są przechowywane na zdalnym serwerze NAS lub FTP marki QNAP. Pliki są synchronizowane z folderu lokalnego do folderu zdalnego. Zwiększa to wydajność archiwizacji i skraca jej czas. Urządzenie obsługuje protokół rsync służący do archiwizowania danych, zgodnie z harmonogramem, na innym zdalnym serwerze. Kopie zapasowe danych można też wykonywać w wielu różnych usługach magazynowania w chmurze, a także przywracać z nich dane. Obsługiwane są m.in. Amazon® S3, Amazon Glacier, Microsoft® OneDrive, Microsoft Azure, ElephantDrive®, Dropbox®, Google® Drive, Yandex oraz Google Cloud Storage.

Spokój ducha dzięki rozwiązaniom z zakresu przywracania systemu po awarii

Kompleksowe zabezpieczenia

W otwartym środowisku sieciowym dane biznesowe mogą być narażone na potencjalny atak hakerów. Model oferuje szereg różnych zabezpieczeń, takich jak szyfrowanie dostępu, blokowanie adresów IP i inne. Oprócz tego, administratorzy IT mogą kontrolować prawa dostępu każdego użytkownika do różnych folderów, co pozwala zapobiec nieuprawnionemu uzyskaniu dostępu do ważnych plików. Urządzenia posiadają zabezpieczenia poziomu wojskowego 256-bitowym szyfrem AES zatwierdzone wg standardu FIPS 140-2, przez co chronią poufne dane biznesowe przed dostępem nieuprawnionych użytkowników nawet w przypadku, gdyby dyski twarde lub wręcz całe systemy zostaną skradzione.

Kompleksowe zabezpieczenia

Pamięć masowa w zastosowaniach z dziedziny kompleksowej wirtualizacji

Pamięć masowa w zastosowaniach z dziedziny kompleksowej wirtualizacji

Serwery NAS obsługują oprogramowanie VMware®, Citrix® i są kompatybilne z Microsoft® Hyper-V™ i Windows Server 2012, przez co umożliwią elastyczne wdrażanie i zarządzanie w środowiskach wirtualizacji. Modele obsługują VMware VAAI i Microsoft ODX, przez co zwiększa wydajność przez odciążenie (offloading) serwerów ESXi i Hyper-V, a także obsługuje wtyczkę QNAP vSphere Client oraz narzędzie QNAP SMI-S provider, co zwiększa wydajność wykonywania operacji i zarządzania w zastosowaniach z zakresu wirtualizacji.

Uruchamianie wielu systemów operacyjnych

Aplikacja Virtualization Station przekształca w NAS typu dwa-w-jednym, mogący działać jako NAS typu wszystko-w-jednym oraz jako platforma wirtualizacji obsługująca różne systemy operacyjne i umożliwiająca szybkie tworzenie, backup i przywracanie oraz importowanie i eksportowanie maszyn wirtualnych (VM), tworzenie migawek i wykonywanie operacji na pulpicie w przeglądarkach internetowych. Za pomocą łatwego w użyciu interfejsu można, kosztem minimalnego wysiłku, centralnie zarządzać wszystkimi maszynami wirtualnymi na urządzeniu. Ponadto można na żądanie pobierać maszyny wirtualne z internetowych marketów VM i importować je do modelu w celu bezpośredniego użycia bez jakichkolwiek złożonych procedur.

Uruchamianie wielu systemów operacyjnych

Container Station – w komplecie z kontenerami LXC i Docker

System Container Station firmy QNAP w unikalny sposób łączy technologie lekkiej wirtualizacji (wirtualizacji na poziomie systemu operacyjnego) LXC i Docker. Rozwiązanie pozwala używać w urządzeniach wielu izolowanych systemów Linux, a także pobierać aplikacje z wbudowanego rejestru Docker Hub Registry. Obsługiwane są funkcje importu/eksportu kontenerów oraz ustawienia zezwoleń; system oferuje też panel sterowania z wieloma informacjami i elastyczny interfejs użytkownika pozwalający zarządzać wieloma kontenerami. Dzięki temu użytkownik może poznać system Container Station i cieszyć się możliwościami oferowanymi przez wirtualne kontenery.

Container Station – w komplecie z kontenerami LXC i Docker
Specyfikacja produktu QNAP TDS-16489U-SB2
Model

TDS-16489U-SA1
(E5-2620 2.4GHz 6-core processor x2, 64GB DDR4 RDIMM)


TDS-16489U-SB2
(E5-2630 2.4GHz 8-core processor x2, 128GB DDR4 RDIMM)

TDS-16489U-SA2
(E5-2620 2.4GHz 6-core processor x2, 128GB DDR4 RDIMM)


TDS-16489U-SB3
(E5-2630 2.4GHz 8-core processor x2, 256GB DDR4 RDIMM)

CPU

Intel® Xeon® E5-2600 v3 Family processor

 1. Intel® Xeon® 4-core Processor E5-2623 v3 (10M Cache, 3.00 GHz, 4-core)
 2. Intel® Xeon® 6-core Processor E5-2620 v3 (15M Cache, 2.40 GHz)
 3. Intel® Xeon® 8-core Processor E5-2630 v3 (20M Cache, 2.40 GHz)
 4. Intel® Xeon® 8-core Processor E5-2640 v3 (20M Cache, 2.60 GHz)
Pamięć Pamięć systemowa: RDIMM / LRDIMM
Liczba slotów RAM: 16
Porty USB 4 x USB 3.0
HDD
 1. 16 x 3.5 SAS (12Gbps/6Gbps), SATA (6Gbps/3Gbps) HDD, 2.5-inch SAS/SATA SSD
 2. 4 x 2.5 SAS (12Gbps) SSD lub SAS/SATA (6Gbps/3Gbps) SSD
Maksymalna pojemność macierzy 128 TB
Interfejs HDD SAS 12Gb/s, kompatybilny z SAS/SATA 6Gbps
Porty LAN 1GbE 2 x 1GbE
Porty LAN 10GbE 4 x SFP+ Intel XL710
Sloty PCIe 4 (3 x PCIe Gen3 x8, 1 x PCIE Gen3 x16)
Typ obudowy 3U Rack
Wymiary 130.8 (H) x 444 (W) x 744 (D) mm
Waga 30.19 kg
Pobór mocy Tryb S3: 254.21 W
Praca: 362.86 W
Zasilanie 650W (Redundantne zasilanie)
Wentylator 4 x 6cm wentylator smart cooling (12V DC)


Produkty powiązane