Serwer NAS Synology EDS14


1182.31 zł brutto

961.23 zł netto


Optymalna wydajność przy niewielkich wymiarów obudowie

Mimo niewielkich wymiarów serwer EDS14 jest wyposażony w CPU z zegarem 1,2 GHz i 512 MB pamięci RAM, co zapewnia zarówno moc obliczeniową, jak i wielozadaniowość. W modelu tym wykorzystywane są zewnętrzne dyski, a mimo to serwer EDS14 oferuje niesamowitą prędkość odczytu/zapisu — odczyt do 111,94 MB/s i zapis do 50,58 MB/s w przypadku dysku z interfejsem USB 3.0 w środowisku Windows® — a także odczyt 77,81 MB/s i zapis 45,4 MB/s w przypadku kart pamięci UHS-I SDXC.1

Wytrzymałość termiczna i dynamiczne wejście DC do pracy w trudnych warunkach

Mechanizm chłodzenia dynamicznego gwarantuje przemysłową wytrzymałość termiczną na temperatury w zakresie od -20˚C do 50˚C. Ponadto serwer EDS14 może pracować ze zmiennym napięciem wejściowym DC z zakresu od 7 do 24 V, co sprawia, że jest zgodny z różnymi źródłami zasilania, takimi jak gniazdo zapalniczki w pojeździe.

Wytrzymałość termiczna i dynamiczne wejście DC do pracy w trudnych warunkach

Konstrukcja bez wentylatorów i napędów redukuje wibracje

Serwer EDS14 nie posiada wentylatorów i dysków, co obniża ryzyko awarii sprzętu wynikających z wibracji oraz zapewnia wyższą trwałość i niezawodność. Dzięki niewielkim wymiarom serwer EDS14 zapewnia ciągłą dostępność usług w podróży.

Konstrukcja bez wentylatorów i napędów redukuje wibracje

Maksymalizacja pojemności dzięki bogatemu wyposażeniu we/wy

Serwer EDS14 jest wyposażony w dwa porty LAN, jeden czytnik kart pamięci SD, jeden port USB 3.0 oraz jeden USB 2.0 — a wszystko to w obudowie o wymiarach 125 x 125 x 31 mm. Obsługuje on najnowsze interfejsy zewnętrznych pamięci masowych — USB 3.0 i SDXC/UHS-I — umożliwiając zmaksymalizowanie zarówno prędkości, jak i pojemności z zachowaniem zgodności z różnymi systemami plików.

Maksymalizacja pojemności dzięki bogatemu wyposażeniu we/wy

Zwiększenie dostępności sieci dzięki dwóm portom LAN i obsłudze sieci 3G/4G

Dwa porty LAN umożliwiają serwerowi EDS14 zabezpieczenie zadań lokalnej sieci i połączenia internetowego przed wzajemnymi zakłóceniami. Dzięki obsłudze rozdzielaczy PoE serwer EDS14 jest również idealnym rozwiązaniem do wdrażania w środowisku PoE. Ponadto obsługa sieci telefonii komórkowej (wymagany modem 3G lub 4G) umożliwia pracę serwera EDS14 w zdalnych lokalizacjach.

Zwiększenie dostępności sieci dzięki dwóm portom LAN i obsłudze sieci 3G/4G
Planowanie zasilania DC urządzeń zewnętrznych

Zainstalowany doskonały system operacyjny — DiskStation Manager

Serwera EDS14 można używać bez konfiguracji dzięki Synology DiskStation Manager (DSM), czyli przejrzystemu, zainstalowanemu na każdym serwerze DiskStation i RackStation systemowi operacyjnemu obsługiwanemu w przeglądarce, który przyśpiesza zarządzanie serwerem Synology NAS. Intuicyjny interfejs użytkownika systemu DSM ułatwia uzyskiwanie dostępu do danych i ich udostępnianie. Centrum pakietów firmy Synology pozwala pobierać i instalować przydatne pakiety dodatkowe przeznaczone dla osób fizycznych i firm, które zapewniają rozrywkę lub zwiększają wydajność w pracy.

Zainstalowany doskonały system operacyjny — DiskStation Manager

Rejestrator NVR przygotowany do obsługi chmury

Rejestrator EDS14 przystosowany do obsługi aplikacji Synology Surveillance Station jest nowoczesnym rozwiązaniem NVR spełniającym najwyższe wymagania w zakresie nadzoru przedsiębiorstwa. Można korzystać z podglądu na żywo obsługiwanego za pomocą elementów sterowania na ekranie, inteligentnych narzędzi analizy wideo, takich jak wykrywanie ruchu, oraz systemu alertów, który pozwala błyskawicznie wysyłać powiadomienia za pośrednictwem wiadomości SMS, wiadomości e-mail i aplikacji DS cam. Aplikacja Surveillance Station obsługuje teraz ponad 2700 modeli kamer IP.

Rejestrator NVR przygotowany do obsługi chmury

Szybki i łatwy dostęp do danych

Firma Synology dokłada wszelkich starań, aby zapewnić najwygodniejszy sposób korzystania z wszystkich usług uruchomionych na serwerze EDS14. Dzięki usłudze Synology QuickConnect nie musisz martwić się skomplikowaną konfiguracją usługi DDNS. Usługa QuickConnect eliminuje potrzebę konfiguracji routera i przekierowania portów, co pozwala na błyskawiczne uzyskiwanie dostępu do plików multimedialnych i związanych z pracą z poziomu komputera, komputera przenośnego lub urządzeń przenośnych bez żadnych opłat.

Najlepsze centrum plików

Najlepsze centrum plików

Aplikacja File Station jest szybkim i bezpiecznym rozwiązaniem służącym do udostępniania plików przechowywanych na serwerze EDS14, jak również zarządzania nimi. Wystarczy przeciągnąć i upuścić, aby przesłać dane z komputera Mac lub PC. Zaawansowane filtry ułatwiają wyszukiwanie dokumentów, zdjęć lub filmów wideo. Dzięki wbudowanym klientom FTP i poczty e-mail serwer EDS14 umożliwia wygodne organizowanie i udostępnianie plików za pośrednictwem zaawansowanej aplikacji internetowej. Udostępnianie plików i folderów innym osobom jest możliwe również przez przesłanie łącza. Przy pomocy dodatkowej aplikacji mobilnej DS file można także uzyskiwać dostęp do plików na urządzeniach mobilnych. Obsługa protokołu HTTPS, szyfrowania SSL/TLS oraz daty wygaśnięcia łączy zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa udostępniania plików przez Internet.

Pliki dostępne z dowolnego miejsca za pomocą usługi Cloud Service

Serwer EDS14 jest wyposażony w rozbudowaną usługę Cloud Service. Aplikacja Cloud Station umożliwia synchronizację plików między serwerami DiskStation i wieloma urządzeniami, w tym komputerami z systemem Windows lub Linux, komputerami Mac, urządzeniami z systemem iOS lub Android, a także urządzeniami przenośnymi z systemem Windows. Ponadto dwustronna synchronizacja pozwala na synchronizację plików między różnymi serwerami DiskStation. Można nawet synchronizować pliki między serwerem DiskStation a usługami Google Drive, OneDrive, Dropbox, Box, hubiC i Baidu Cloud — tworząc własną chmurę hybrydową zapewniająca większą elastyczność pamięci masowej i chroniąca przed utratą danych.

Pliki dostępne z dowolnego miejsca za pomocą usługi Cloud Service

Doskonała biblioteka multimediów

Serwer EDS14 umożliwia organizowanie, tworzenie kopii zapasowych i udostępnianie kolekcji zdjęć, muzyki i filmów wideo. Uproszczony i przejrzysty interfejs, a także pakiety Synology — Photo Station, Audio Station i Video Station — pozwalają na łatwe stworzenie własnego centrum rozrywki. Ponieważ cała zawartość jest przechowywana na serwerze EDS14, można używać niestandardowych funkcji porządkowania zawartości bez obaw o dodatkowe, miesięczne opłaty za miejsce do przechowywania. Ponadto kolekcje cyfrowe można udostępniać innym za pośrednictwem łącza.

Photo station
Video Station

Audio Station

Przesyłanie strumieniowe zawartości do telewizora

Serwer EDS14 jest zgodny z wieloma innymi urządzeniami, co pozwala na zarządzanie i odtwarzanie cyfrowej zawartości na posiadanych urządzeniach: komputerach, urządzeniach przenośnych, telewizorach, urządzeniach DLNA i sprzęcie stereo. Firma Synology obsługuje najnowsze technologie przesyłania strumieniowego do telewizorów, w tym do telewizorów Samsung, odtwarzaczy Roku, urządzeń Apple TV i odtwarzaczy Google Chromecast, co oznacza, że można bezproblemowo przesyłać strumieniowo cyfrową zawartość przechowywaną na serwerze EDS14 na panoramiczny telewizor.

Samsung TV
Apple TV
Chromecast
Roku
Specyfikacja produktu Synology EDS14
Procesor
Model CPU Marvell Armada 370 88F6707
Częstotliwość procesora 1.2 GHz
Jednostka zmiennoprzecinkowa Tak
Mechanizm szyfrowania sprzętowego Tak
Pamięć
Uaktualnianie systemu 4 GB eMMC
Pamięć systemowa 512 MB DDR3
Porty zewnętrzne
Port USB 2.0 1
Port USB 3.0 1
Czytnik kart SD Tak
System plików
Zewnętrzne dyski twarde
 • EXT4
 • EXT3
 • FAT
 • NTFS
 • HFS+ (tylko do odczytu, maks. rozmiar wolumenu: 2 TB)
Wygląd
Rozmiar (wys. x szer. x gł.) 31 mm x 125 mm x 125 mm
Masa 0.295 kg
Inne
Port LAN RJ-45 1GbE 2 (z obsługą funkcji Link Aggregation / przełączania awaryjnego)
Obsługa sieci bezprzewodowej (karta zewnętrzna) Tak
Zasilacz / Adapter 24W
Napięcie wejściowe zasilania prądem zmiennym 100V do 240V AC
Częstotliwość zasilania 50/60 Hz, Jednofazowy
Zużycie energii* 8.66 W (dostęp)
7.12 W (bezczynność)
British thermal unit 29.55 BTU/godz. (dostęp)
24.29 BTU/godz. (bezczynność)
Dynamic DC Input 7-24V
DC Output 1A
Temperatura
Temperatura pracy -20°C do 50°C (-5°F do 122°F)
Adapter Operating Temperature 0°C do 40°C (32°F do 104°F)
Temperatura przechowywania -20°C do 60°C (-5°F do 140°F)
Wilgotność względna 5 % do 95 % (wilgotność względna)
Certyfikaty
 • FCC Class B
 • CE Class B
 • BSMI Class B
 • EN50155
 • EN45545
Gwarancja 3 lat
Uwagi Zużycie energii związane z dostępem jest mierzone z włożoną kartą SD Adata SDHC 8 GB klasy 10. Zużycie energii podczas bezczynności jest mierzone z podłączoną jedną siecią LAN.
Zarządzanie przechowywaniem
Maksymalny rozmiar systemu plików 16 TB
Możliwości usługi udostępniania plików
Maks. liczba kont użytkowników 128
Maks. liczba grup 64
Maks. liczba folderów udostępnionych 32
Maks. liczba zadań synchr. folderów udostępnionych 2
Maks. liczba jednoczesnych połączeń protokołu CIFS/AFP/FTP 128
Uwierzytelnienie NFS Kerberos Tak
Uwagi
 • Dane wydajności mogą być różne w różnych środowiskach.
 • Maksymalny rozmiar systemu plików (lub maksymalny rozmiar wolumenu) nie oznacza tego samego, co maksymalna pojemność wewnętrzna urządzenia, która jest ograniczona łączną pojemnością zainstalowanych dysków.
Pakiety dodatkowe
Audio Station Tak
Cloud Station* Tak
Maks. liczba jednoczesnych transferów plików 128
DHCP Server Tak
DNS Server Tak
Download Station Tak
Maks. liczba jednoczesnych zadań pobierania 50
Glacier Backup Tak
HiDrive Backup Tak
iTunes Server Tak
Media Server Tak
DLNA Certification Tak
Photo Station Tak
Surveillance Station Tak
Maks. liczba kamer IP (wymagane licencje) 5 (w tym 2 bezpłatnych licencji)
Łączna liczba kl./s (H.264)* 150 FPS @ 720p (1280x720)
60 FPS @ 1080p (1920×1080)
40 FPS @ 3M (2048x1536)
30 FPS @ 5M (2591x1944)
Łączna liczba kl./s (MJPEG)* 90 FPS @ 720p (1280x720)
54 FPS @ 1080p (1920×1080)
36 FPS @ 3M (2048x1536)
20 FPS @ 5M (2591x1944)
Video Station Tak
Transkodowanie wideo Grupa 2
VPN Server Tak
Uwagi
 • Synchronizacja folderów udostępnionych nie jest obsługiwana.
 • Gdy serwer EDS14 pracuje w środowisku o temperaturze powyżej 38°C, maksymalna liczba kamer IP zostanie obniżona do 2 w celu ochrony urządzenia. Informacje o liczbie klatek na sekundę w standardzie H.264: 2 kanały przy rozdz. 720p i 60 FPS; 2 kanały przy rozdz. 1080p i 20 FPS; 1 kanał przy rozdz. 3 megapikseli i 10 FPS; 1 kanał przy rozdz. 5 megapikseli i 10 FPS. Informacje o liczbie klatek na sekundę w standardzie MJPEG: 1 kanał przy rozdz. 720p i 20 FPS; 1 kanał przy rozdz. 1080p i 10 FPS; 1 kanał przy rozdz. 3 megapikseli i 8 FPS; 1 kanał przy rozdz. 5 megapikseli i 5 FPS.
 • Wydajność aplikacji Surveillance Station przetestowano przy użyciu kamer Axis P1347 (H.264@1280x720@30 kl./s) w trybie ciągłego nagrywania z podglądem na żywo w aplikacji Surveillance Station i detekcją ruchu przez kamerę. Podgląd na żywo i nagrywanie współdzielą ten sam strumień danych z kamery. Nagrania są zapisywane co pięć minut z limitem wielkości folderu archiwum maks. 1 GB.
Ochrona środowiska i pakowanie
Środowisko Zgodność z dyrektywą RoHS
Zawartość opakowania
 • Jednostka główna X 1
 • Informacja powitalna X 1
 • Zasilacz X 1
 • Kabel LAN RJ-45 X 1
Akcesoria opcjonalne
 • Pilot zdalnego sterowania
 • Pakiet licencji kamery
 • VS240HD
 • VS360HD
Główne cechy
Protokoły sieciowe
 • Protokół CIFS
 • Protokół AFP
 • Protokół NFS
 • Protokół FTP
 • WebDAV
 • CalDAV
 • Protokół Telnet
 • Protokół SSH
 • Protokół SNMP
 • VPN (PPTP, OpenVPN)
Zarządzanie
 • Automatyczna aktualizacja oprogramowania DSM
 • Push Notification – MSN/Skype/Mobile Devices
 • Powiadomienia e-mail/SMS
 • Niestandardowy administrator/grupa użytkowników
 • Obsługa serwera Syslog
 • Obsługa DDNS
 • Obsługa IPv6
 • Obsługa VLAN
 • Protokół PPPoE
 • Punkt dostępowy
 • Monitor zasobów
 • Menedżer połączeń
 • Zarządzanie UPS
 • Niestandardowe porty HTTP/HTTPS interfejsu zarządzania
Integracja z domeną usługi AD w systemie Windows Logowanie użytkowników domeny przez protokoły Samba/AFP/FTP lub aplikację File Station
Bezpieczeństwo
 • FTP przez SSL/TLS
 • Automatyczne blokowanie adresów IP
 • Zapora sieciowa
 • Szyfrowana sieciowa kopia zapasowa przy użyciu protokołu Rsync
 • Połączenie HTTPS
Narzędzia
 • Synology Assistant
 • Synology Data Replicator
Obsługiwane systemy klienckie
 • System Windows XP lub nowszy
 • System Mac OS X 10.5 lub nowszy
 • System Ubuntu 9.04 lub nowszy
Obsługiwane przeglądarki
 • Przeglądarka Chrome
 • Przeglądarka Firefox
 • Przeglądarka Internet Explorer 8 lub nowsza
 • Przeglądarka Safari 5 lub nowsza
 • Przeglądarka Safari (iOS 5 lub nowszy na urządzeniach iPad)
 • Przeglądarka Chrome (Android 4.0 na tabletach)