Firewall sprzętowy SOPHOS XG-450


49339.91 zł brutto

40113.75 zł netto


Seria XG Firewall wprowadza innowacyjne podejście do budowy i zarządzania siecią w wielu aspektach bezpieczeństwa. Od tego jak urządzenie jest zarządzane do tego jak zbierane są raporty dotyczące bezpieczeństwa sieci, oraz jak przebiega współpraca pomiędzy urządzeniem a resztą sieci, zależy prostota i zaawansowana ochrona przed zagrożeniem. Sophos XG-450 to zaawansowany pakiet bezpieczeństwa, natomiast nowoczesny interfejs eliminujący nieporządane komplikacje, pozwala na użycie zaawansowanych funkcji przez osoby nie będące ekspertami w dziedzinie IT.

Pomoc w doborze zupełnie za darmo

 

 

Zaawansowana ochrona powinna być prosta
W większości produktów typu firewall zarządzanie polega na tworzeniu polityk w obrębie każdego modułu. Nie w produktach Sophos. Firma oferuje zunifikowane rozwiązanie pozwalające na tworzenie, zarządzanie i przeglądanie wielu polityk dla każdego użytkownika, aplikacji i zasobu sieciowego na jednym ekranie.

Zaawansowana ochrona

 

Silny potężny szybki

Silny, potężny, szybki
Urządzenia Sophos XG-450 zaprojektowane dla wysokiej wydajności dzięki zastosowaniu technologii wielordzeniowych procesorów Intel, dysków twardych SSD oraz skanowania treści w czasie rzeczywistym w pamięci urządzenia. Ponadto technologia Sophos FastPath optymalizuje pakiety sieciowe dla zapewnienia jak najwyższej przepustowości sieci.

 

Wbudowane raporty dołączone w standardzie
Wraz z setkami wbudowanych szablonów dla raportowania administratorm ma możliwość wglądu co dzieje się w sieci. Unikalna funkcja raportów User Threat Quotient pozwala przewidzieć które z działań użytkowników może zagrozić bezpieczeństwu sieci.

Wbudowane raporty

 

Ochrona szybko w jednym

Ochrona typu wszystko w jednym
Wraz z urządzeniem Sophos XG-450 otrzymujesz wiele funkcji firewall plus funkcje których nie posiadają inne urządzenia tego typu włączając Security Heartbeat, firewall dla aplikacji WWW, zaawansowany filtr antyspamowy, szyfrowanie oraz DLP. Bez potrzeby zakupu dodatkowego sprzętu. Administartor ma szeroki wybór co i kiedy wdrażać do sieci.

 

Uniwersalne zarządzanie wieloma urządzeniami
Sophos Firewall Manager dostarcza intuicyjna konsolę dla zarządzania wieloma firewallami Sophos. Moduł Sophos iView pozwala połączyć raporty z różnych źródeł mi. SF-OS, Sophos UTM v9.x oraz Cyberoam OS.

Uniwersalne zarządzanie

 

Dzięki szablonom polityk

Dzięki szablonom polityk wdrożenie funkcji bezpieczeństwa staje się jeszcze szybsze
Predefiniowane szablony polityk pozwalają na zastosowanie podstawowych zabezpieczeń dla takiego oprogramowania jak Microsoft Exchange lub SharePoint. Wybierając z listy zdefiniowaną wartość system zastosuje wbudowany szablon ustawiając polityki dla ruchu zarówno wchodzącego i wychodzącego.

 

Opatentowana warstwa 8 w modelu OSI - Identity Control
Identyfikacja tożsamości użytkownika odbywa się na zupełnie nowej, opatentowanej warstwie ponad warstwą 7 (Aplikacji). Dzięki temu autoryzacja oraz stosowanie polityk dla użytkownika odbywa sie niezależnie od jego adresu IP, lokalizacji, sieci lub urządzenia.

Warstwa 8

 

Elastyczne wdrożenie

Elastyczne wdrażanie rozwiązań bezpieczeństwa
W przeciwieństwie do innych firm, rozwiązania firmy Sophos posiadają wszystkie funkcje aktywne i zainstalowane fabrycznie, niezależnie od modelu urządzenia.

 

Zautomatyzowane raporty działań użytkownika
Funkcja Sophos User Threat Quotient (UTQ) to unikalna technologia pozwalająca śledzić i przewidzieć działania użytkownika które mogą zaszkodzić bezpieczeństwu sieci. Urządzenie koreluje każde poczynanie użytkownika w sieci z istniejącymi już raportami aby zapobiegać na przyszłość podobnym incydentom które zaistaniały wcześniej.

Raporty działań użytkownika

 

Rewolucja w zaawansowanej ochronie

Rewolucja w zaawansowanej ochronie - Sophos Security Heartbeat
Technika Security Heartbeat łączy punkty sieciowe oraz firewalle i próbuje przewidzieć możliwość wystąpienia różnych ataków nieznanych wcześniej, ograniczając dostęp do usług lub całkowicie odcinając użytkownika od sieci. Wymaga rozwiązań w chmurze tj. Sophos Cloud Endpoint Protection Advanced lub Sophos Cloud Enduser Protection.

 

Polisy
Sophos stack
Sophos Firewall Manager
Application Reports
Specyfikacja produktu XG45TCHEU rev2
środowisko pracy
Pobór mocy (idle/full load) 31 W / 83 W
Temperatura (praca/przechowywanie) 0-40st C / -20-70st C
Zgodność z certyfikatami
Certyfikaty CB, CE, FCC Class A, IC, VCCI, RCM, UL, CCC
Wydajność
Przepustowość firewalla 50 Gbps
Przepustowość VPN 5.5 Gbps
Przepustowość IPS 10 Gbps
Przepustowość Antywirusa (proxy) 7 Gbps
Liczba jednoczesnych połączeń 20.000.000
Liczba nowych połączeń 200.000
Liczba licencji Nieograniczona
Interfejsy fizyczne
Pamięć masowa 2 x zintegrowany SSD (RAID1)
Interfejsy (wymienialne) 8 x GE RJ45, 2 x SFP+
Porty FleXi 2
Moduły FleXi (opcjonalnie) 8 x GE RJ45, 8 x SFP, 2 x SFP+, 4 x SFP+
Porty wejścia/wyjścia 2 x USB 3.0 1 x Micro USB (przód), 1 x USB 3.0 (tył), 1 x COM (RJ45), 1 x HDMI, 1 x IPMI
Wyświetlacz LCD
Zasilanie wewnętrzny 110-240 VAC, 50-60 Hz, opcjonalnie rudendantny
Specyfikacja fizyczna
Wysokość Rack 1U (szyny załączone)
Wymiary 438 x 507,7 x 44 mm
Waga 7,8 kg


Produkty powiązane