Przełącznik zarządzalny D-Link DWS-3160-24TC (licencja na 12 urządzeń AP)


1931.24 zł brutto

1570.11 zł netto


 
Gigabit / 10GBaseT 24 / 0 SSH / WWW / Konsola • / • / •
SFP / SFP+ 4 / 0 Gwarancja Wieczysta, ograniczona (wymagana rejestracja do 30 dni od zakupu)
PoE Nie Wymiana po awarii do 14 dni, opcjonalnie dodatkowo płatne NBD
 Wentylatory Nie Wsparcie tech. D-Link Telefoniczne przez 90 dni od daty zakupu oraz wieczysty czat
Wsparcie techniczne przy doborze, instalacji i konfiguracji urządzenia w cenie.
 

Seria DWS-3160 wraz z licencjami na 12 urządzeń to połączenie kontrolera bezprzewodowego oraz zarządzalnego przełącznika. Zaprojektowany do obsługi średniej wielkości sieci firmowych urządzenie DWS-3160 pozwala administratorom na pełna kontrolę nad siecią bezprzewodową poprzez zscentralizowany system zarządzania. Poprzez możliwość zarządzania do 48 AP na urządzenie oraz 192 na klaster, DWS-3160 może być skonfigurowany jako kontroler bezprzewodowy lub przełącznik zarządzalny.

Uproszczone zarządzanie

Model DWS-3160 ma możliwość wspólnego zarządzania krytycznymi częściami sieci WLAN eliminując w ten sposób potrzebę zarządzania punktów dostępowych indywidualnie. Administrator po prostu tworzy tzw. profil D-Link Unified AP a sama konfiguracja profilu jest stosowana do odpowiednich AP. Ponadto urządzenie umożliwia zdalną aktualizację oprogramowania firmowego na każdym z punktów dostępowych z osobna. Urządzenie DWS-3160 może działac także jako zaawansowany przełącznik w warstwie L2+. Kompletna obsługa dynamicznego routingu RIPv1/v2, list ACL, wielowarstwowego QoS, VLAN, Multicast Snooping sprawia że wdrożenie urządzenia do sieci jest nadzwyczaj proste. Ponadto kilka urządzeń serii DWS-3160 mogą tworzyć klaster przełączników, co pozwala administratorowi na konfiguracje wszystkich przełączników w klastrze za pomocą Cluster Master. Dzięki temu zarządzanie staje się bardziej uproszczone pomimo zwiększania rozmiarów sieci.

Zaawansowane zabezpieczenia

Model DWS-3160 oferuje technologię Wireless Intrusion Detection System (WIDS) która umożliwia administratorom sieci wykrywanie fałszywych punktów dostępowych i nieuczciwych klientów oraz zapobieganie takim incydentom. Ponadto, WIDS pozwala administratorom na wykrywanie zagrożeń z wyprzedzeniem. Administrator może tworzyć wirtualne punkty dostępowe które pozwalają przypisywać różne uprawnienia dostępu autoryzowanych użytkowników do korzystania z sieci bezprzewodowej. Po stronie sieci przewodowej DWS-3160 wykorzystuje ACL aby ściśle kontrolować co dzieje się w sieci za pomocą kilku prostych reguł. Wraz z innymi zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa, takimi jak kontrola dostępu do sieci 802.1x oraz zaawansowana ochrona przed DoS, DWS-3160 dostarcza silnego i scentralizowanego bezpieczeństwa, zapewniając maksymalną niezawodność sieci.

Odporność na awarie sieci

Gdy liczba punktów dostępowych rośnie i są one umieszczone zbyt blisko siebie następuje interferencja a poprzez zakłócenia zarządzanie punktami dostępowymi nie jedst realizowane optymalnie. Dlatego DWS-3160 jest wyposażony w mechanizmy śledzenia jak widmo radiowe jest wykorzystywane i automatycznie przypisuje najbardziej optymalny kanał do każdego punktu dostępowego z osobna. To znacznie redukuje zakłócenia radiowe oraz pozwala administratorowi na gęstsze rozmieszczanie urządzeń. W celu dalszego minimalizowania zakłóceń, gdy liczba AP działających na tym samym kanale rośnie, DWS-3160 będzie zmniejszać moc nadawania tych punktów dostępowych. Natomiast jeżeli z jakiegoś powodu liczba urządzeń będzie spadać, kontroler zacznie zwiększać moc nadawania podłączonych do niego AP, poszerzając w ten sposób zasięg sieci bezprzewodowej. Aby upewnić się że żaden z punktów dostępowych nie jest przeciążony podczas gdy inne są prawie bezczynne, DWS-3160 uniemożliwia asocjację do takiego urządzenia i zamiast tego łączy klienta z mniej obciążonym AP. Takie podejście zapewnia równomierne rozłożenie obciążenia a przez to optymalne działanie sieci.

Bezproblemowa mobilność

Klienci sieci bezprzewodowej mogą cieszyć się bezproblemowym i nieprzerwanym roamingiem z punktu AP do innego punktu AP zarządzanym przez DWS-3160 nawet gdy te są w innej podsieci. Dzięki funkcjom takim jak pre-autoryzacja i buforowanie kluczy użytkownicy moga wędrować po całej podsieci bez potrzeby ponownego uwierzytelnienia.

Poszerzenie funkcjonalności poprzez aktualizacje licencji

Seria DWS-3160 obsługuje maksymalnie 48 urządzeń AP, domyślnie obsługując 12. Jeśli administratorzy muszą wdrażać kolejne punkty dostępowe w sieci, mogą zakupić licencję uaktualniającą w miarę potrzeb. Oferowane są dwa typy licencji, dla liczby urządzeń 12 lub 24. Wybór odpowiedniej licencji jest procesem prostym. Wystarczy dobrać odpowiednią licencje do posiadanego urządzenia DWS-3160 oraz zakupić tyle licencji na ile AP jest zapotrzebowanie. Aby jeszcze bardziej uprościć proces, użytkownicy mogą zakupić licencje w internecie.

Specyfikacja DWS-316024TCAP12-LIC
Zarządzanie
Zarządzanie: Command Line Interface (CLI) Telnet, SSH, Konsola Tak / Tak / Tak
Zarządzanie: Interfejs WEB z wykorzystaniem SSL lub TLS Tak
Konsola: RS232/USB/RJ45 Nie / Nie / Tak
Zarządzanie RJ45 Out of Band Tak
Porty
Ilość portów RJ45 Gigabit 24
Ilość portów RJ45 10 Gigabit 0
Ilosć portów SFP 1 Gigabit 4
Ilosć portów SFP+ 10 Gigabit 0
Ilosć portów QSFP+ 40 Gigabit 0
Możliwość instalacji opcjonalnych modułów Nie
Tworzenie stosu
Możliwość tworzenia stosu Nie
Stos za pomocą dedykownaych modułów Nie
Stos za pomocą SFP Nie
Stos za pomocą SFP+ Nie
Wydajność stosu (Gbps) 0
Power over Ethernet
PoE Nie
Ilość portów PoE 0
PoE+ Nie
Ilość portów PoE+ 0
UPoE Nie
Ilość portów UPoE Nie
Budżet PoE (Wat) 0
Możliwość zwiększenia budżetu za pomocą zewnętrznego zasilania Nie
Zasilacz
Zasilanie AC Tak
Zasilanie DC Nie
Zasilacz modularny Nie
Wewnętrzny drugi zasilacz redundantny Nie
Złącze RPS Tak
Wydajność przełącznika
Magistrala (Gbps) 48
Przepustowość przełącznika (Mpps) 35,71
Sprzęt
Pamięć RAM bd
Pamięć FLASH bd
Bufor 2 MB
Wentylatory Nie
Emisja hałasu bd
MTBF 561,829 h
Oprogramowanie
L2 Tak
L2+ (statyczny routing) Tak
L3 (dynamiczny routing, RIP, OSPF itp.) Tak


Produkty powiązane