Przełącznik D-Link Smart Gigabit DGS-1210-08P


595.52 zł brutto

484.16 zł netto


 
Gigabit / 10GBaseT 8 / 0 SSH / WWW / Konsola • / • / -
SFP / SFP+ 2 / 0 Gwarancja Wieczysta, ograniczona (wymagana rejestracja do 30 dni od zakupu)
PoE Tak Wymiana po awarii do 14 dni, opcjonalnie dodatkowo płatne NBD
 Wentylatory Nie Wsparcie tech. D-Link Telefoniczne przez 90 dni od daty zakupu oraz wieczysty czat
Wsparcie techniczne przy doborze, instalacji i konfiguracji urządzenia w cenie.
 

 

Zarządzalny switch D-Link DGS-1210-08P oferuje 8 portów 1 Gigabit dla RJ45 oraz 2 porty SFP (1 GB). Spełniany standard prędkości sieci 1 Gigabit oferuje wysoką jakość połączeń przy niskich opóźnieniach już przy kablach kategorii 6/6A/7 a przepustowość 20 Gbps zapewni wsparcie nawet dla najbardziej wymagających środowisk wirtualizacyjnych. Urządzenie posiada również wsparcie dla PoE na 8 portach z maksymalna mocą 15.4W na port oraz budżet zasilania 45W. Seria przełączników DGS-1210 to urządzenia wykorzystujące technologię D-Link Green 3.0. Seria ta oferuje zaawansowane opcje zarządzania energią oraz jest zgodna ze standardem 802.3az Energy Efficient Ethernet. Wsparcie dla IPv6 zapewnia wysokie bezpieczeństwo po wdrożeniu tej technologii z aktualnej IPv4.

 

Urządzenia, oferując wiele opcji konfiguracji i zarządzania, pozwalają na szybkie wdrożenie i rozszeżanie infrastruktury. Jako optymalne rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, seria DGS-1210 zapewnia funkcjonalność, bezpieczeństwo i łatwość zarządzania połączone z niskim kosztem utrzymania.
Rodzina przełączników DGS-1210 oferuje kilka modeli wspierających technologię PoE dzięki której nie ma potrzeby inwestowania w dodatkowy sprzęt zasilający urządzenia tj. kamery sieciowe, telefony VoIP oraz punkty dostępowe WiFi. Przykładowo model DGS-1210-08P jest 8 portowym switchem wraz z technologią PoE zapewniającym moc 15.4 W na jeden port fizyczny, natomiast model DGS-1210-24P jest 24 portowym przełacznikiem posiadającym 12 portów PoE+ o mocy 30W na port. Taka konstrukcja pozwala zwiększyć elastyczność przy rozporządzaniu mocą dla urządzeń w przystępnych kosztach instalacji.

Łatwe zarządzanie

Seria przełączników DGS-1210 została zaprojektowana dla łatwego zarządzania i wdrożenia urządzenia w infrastrukturę sieci. Dzięki intuicyjnej obsłudze przez przeglądarkę WWW cała konfiguracja urządzenia może być wykonana z jednego miejsca. Po instalacji i pierwszym uruchomieniu urządzenia, oprogramowanie D-Link Network Assistant powinien automatycznie rozpoznać i wyświetlić dostępne w sieci urządzenia D-Link, pozwalając administratorowi na szybkie na szybkie przypisanie maski i adresu IP przełącznikowi. Dodatkowo pozwala na aktualizację firmware przynajmniej kilku urządzeń jednocześnie oszczędzając dzięki temu dużo czasu. Oprogramowanie pozwala ponadto pobrać firmware oraz pliki konfiguracyjne z konkretnego urządzenia i metodą wsadową zastosować je w innych.

Oszczędzanie energii

Seria DGS-1210 wyposażona jest w funkcje D-Link Green 3.0 (oszczędzanie energii) bez wpływu na wydajność urządzeń a przez to całej sieci. Funkcja Energy Efficient Ethernet automatycznie obniża pobór mocy przez urządzenie automatycznie jeżeli ruch na łączach jest minimalny. Dla środowisk nie wspierających w całości nowego standardu, urządenia z serii DGS-1210 pozwalają również na zaawansowane funkcje oszczędzania energii poprzez wyłączanie pojedyńczych portów bądź ich usypianie, wyłaczanie diod LED oraz hibernacje całego systemu w zależności od skonfigurowanych przez użytkownika profili - dotyczny to również funkcji PoE dla wybranych urządzeń gdzie dane porty mogą być zasilane według zdefiniowanego profilu. Ciekawą funkcją w przełącznikach tej serii jest również detekcja typu i długości kabla a przez to redukcja mocy na porcie dla krótszych połączeń.

Głosowy VLAN i technika Auto Surveillance VLAN

W modelach z serii DGS-1210 konfiguracja usług VoIP i przydzielanie adresów IP dla nich odbywa się automatycznie i nie może być prostsze. Technika Auto Surveillance VLAN (ASV) łączy wiele transmisji danych wideo, oszczędzając dzięki temu na dodatkowych kosztach utrzymania oraz zapewnia bezpieczeństwo strumienia wideo przesyłanego w czasie rzeczywistym poprzez grupowanie urządzeń w jedną zabezpieczoną sieć VLAN. Podobnie, na tej samej zasadzie, Auto Voice VLAN (AVV) gwarantuje wyraźną jakość dźwięku i optymalną transmisję pakietów VoIP dla wszystkich połączeń głosowych.

Zaawansowane funkcje warstwy L2

Seria przełączników DGS-1210 wyposażona jest zaawansowane funkcje warstwy L2 tj. IGMP Snooping, Port Mirroring, funkcje z rodziny STP oraz LLDP. Technologia 802.3x Flow Control pozwala na bezpośrednie podłączenie do przełącznika serwerów udostępniających krytyczne usługi zapewniając przez to szybki i niezawodny transfer rzędu 2000Mbps w trybie Full-Duplex minimalizując straty pakietów danych. Dodatkowe funkcje Loopback Detection oraz Cable Diagnostics pozwalają administratorom na wykrycie pętli i wyłączeniu takiego portu na przełączniku oraz na szybkim określeniu typu i stanu kabli miedzianych.

Zabezpiecznie sieci

Innowacyjna technika Safeguard Engine stworzona przez firmę D-Link chroni urządzenia przed atakiem typu traffic flood (przeciążenie ruchu) spowodowane przez ataki wirusów i oprogramowania malware. Seria DGS-1210 obsługuje również uwierzytelnienie 802.1x oparte na portach dzięki czemu klienci w sieci mogą być uwierzytelniani przez zewnętrzne serwery RADIUS. Ponadto, funkcje Access Control List (ACL) chronią sieć przed nieuprawnionym modyfikowaniem lub podsłuchiwaniem ruchu natomiast ARP Spoofing Prevention zapobiega rozsyłaniu fałszywych ramek ARP w sieci zapobiegając atakom takim jak Man-inThe-Middle oraz oszczędzając cykle CPU i energię urządzenia. Opcja DHCP Server Screening blokuje obce serwery DHCP nie dopuszczając do przypisywania klientom nieprawidłowych adresów IP.

Specyfikacja DGS-1210-08P
Zarządzanie
Zarządzanie: Command Line Interface (CLI) Telnet, SSH, Konsola Tak / Tak / Nie
Zarządzanie: Interfejs WEB z wykorzystaniem SSL lub TLS Tak
Konsola: RS232/USB/RJ45 Nie / Nie / Nie
Zarządzanie RJ45 Out of Band Nie
Porty
Ilość portów RJ45 Gigabit 8
Ilość portów RJ45 10 Gigabit 0
Ilosć portów SFP 1 Gigabit 2
Ilosć portów SFP+ 10 Gigabit 0
Ilosć portów QSFP+ 40 Gigabit 0
Możliwość instalacji opcjonalnych modułów Nie
Tworzenie stosu
Możliwość tworzenia stosu Nie
Stos za pomocą dedykownaych modułów Nie
Stos za pomocą SFP Nie
Stos za pomocą SFP+ Nie
Wydajność stosu (Gbps) 0
Power over Ethernet
PoE Tak
Ilość portów PoE 8
PoE+ Nie
Ilość portów PoE+ 0
UPoE Nie
Ilość portów UPoE Nie
Budżet PoE (Wat) 45
Możliwość zwiększenia budżetu za pomocą zewnętrznego zasilania Nie
Zasilacz
Zasilanie AC Tak
Zasilanie DC Nie
Zasilacz modularny Nie
Wewnętrzny drugi zasilacz redundantny Nie
Złącze RPS Nie
Wydajność przełącznika
Magistrala (Gbps) 20
Przepustowość przełącznika (Mpps) 14,9
Sprzęt
Pamięć RAM bd
Pamięć FLASH bd
Bufor 6 MB
Wentylatory Nie
Emisja hałasu bd
MTBF bd
Oprogramowanie
L2 Tak
L2+ (statyczny routing) Tak
L3 (dynamiczny routing, RIP, OSPF itp.) Tak
Możliwość zwiększenia funkcjonalności Nie


Produkty powiązane