Przełącznik D-Link Smart Stack DGS-1510-52X


3282.97 zł brutto

2669.08 zł netto


 
Gigabit / 10GBaseT 48 / 0 SSH / WWW / Konsola • / • / •
SFP / SFP+ 2 / 4 Gwarancja Wieczysta, ograniczona (wymagana rejestracja do 30 dni od zakupu)
PoE Nie Wymiana po awarii do 14 dni, opcjonalnie dodatkowo płatne NBD
 Wentylatory Tak Wsparcie tech. D-Link Telefoniczne przez 90 dni od daty zakupu oraz wieczysty czat
Wsparcie techniczne przy doborze, instalacji i konfiguracji urządzenia w cenie.
 

 

Zarządzalny switch D-Link DGS-1510-52X oferuje 48 portów 1 Gigabit dla RJ45 plus 2 dodatkowe dla SFP i 4 dla SFP+. Spełniany standard prędkości sieci 1 Gigabit oferuje wysoką jakość połączeń przy niskich opóźnieniach już przy kablach kategorii 6/6A/7 a przepustowość 176 Gbps zapewni wsparcie nawet dla najbardziej wymagających środowisk wirtualizacyjnych. Seria inteligentnych przełączników Smart Stack oferuje możliwość łączenia urządzeń w stos dzięki czemu sieć staje się niezawodna i skalowalna zachowując jednocześnie bogate możliwości i elastyczność konfiguracji. Dostępne wersje urządzeń z tej serii posiadają 16, 24 lub 48 portów o przepustowości 10/100/1000 Mbps oraz dodatkowe porty światłowodowe do budowy stosu.

Niektóre urządzenia z serii DGS-1510 posiadają porty POE umożliwiające zasilanie poprzez kabel miedziany takich urządzeń jak kamery sieciowe, punkty dostępowe i telefony VoIP. Model DGS-1510-28P posiada 24 fizyczne porty PoE ze wsparciem dla 30W na port dając w ten sposób elastyczność w zasilaniu wielu urządzeń. Dzięki temu w przystępnych kosztach instalacji można skalować i rozbudowywać infrastruktrę sieci firmowej.

Porty 10Gigabit SFP+ dla stworzenia wydajnego stosu

W zależności od tego w jaki sposób mamy zamiar zbudować stos, administrator ma do wyboru jeden lub dwa 10 Gigabitowe porty SFP+. Maksymalnie sześć urządzeń lub 288 Gigabitów może zawierać jeden stos. Do stworzenia stosu można użyć (opcjonalnych) kabli dla zapewnienia wysokiej wydajności i przepustowości redukując dzięki temu koszty. Administratorzy mogą używać różnych urządzeń z serii DGS-1510 w jednym stosie.

Zarządzenie ruchem w warstwie L3

Seria przełączników DGS-1510 oferuje szerokie możliwości konfiguracji statycznych tras, oferując przez to podzielenie sieci firmowej na logiczne grupy robocze.

Zaawansowane funkcje w warstwie L2

Seria przełączników DGS-1510 jest wyposażona w pełną obsługę funkcji warstwy L2 włączając w to IGMP Snooping, Port Mirroring, STP i LLDP. Funkcja IEEE 802.3x Flow Control. Dodatkowymi atutami są funkcje Loopback Detection oraz Cable Diagnostics. Loopback Detection jest techniką skanowania połaczeń w infrastrukturze sieci w celu znalezienia zapętlonych łączy i ich deaktywację a przez to wyłączenie takiego portu lub VLAN. Funkcja Cable Diagnostics pozwala administratorom i działowi obsługi klienta na stały wgląd w jakość kabli sieciowych i ewentualne zdiagnozowanie problemu powstawania błędów na łączu sieciowym.

Klasyfikacja ruchu i zaawansowany QoS

Seria DGS-1510 wspiera funkcje Auto Surveillance VLAN (ASV) i Auto Voice VLAN, które najlepiej sprawdzają się w multimedialnych aplikacjach takich jak telefony VoIP i kamery wideo. Technologia ASV konsoliduje transmisję danych wideo i nadzoru w przełączniku dzięki czemu nie ma potrzeby kupna dedykowanego i przez to drogiego sprzętu i urządzeń. ASV pozwala również na utrzymanie jakości ruchu wideo w czasie rzeczywistym bez narażania transmisji danych na straty. Technologia Auto Voice VLAN upraszcza korzystanie z technologii VoIP poprzez automatyczne przekierowywanie ruchu VoIP do odpowiedniego VLANu a wraz z nadaniem wyższego priorytetu zapewnia jakość i bezpieczeństwo konwersacji. Ponadto markowanie pakietów Ethernet poprzez DSCP pozwala na priorytetowanie ruchu a przez to oddelegowanie mniej wrażliwego ruchu w sieci. W rezultacie pakiety głosowe i wideo mają pierwszeństwo przed pakietami danych. Funkcja kontroli przepustowości pozwala administratorom sieci na zarezerwowanie pasma dla ważnych funkcji, które wymagają większej przepustowości lub mogę wymagać wysokiego priorytetu.

Wysokiej klasy zabezpieczenia sieci

Technika D-Link Safeguard Engine chroni przełączniki przed zalaniem bufora ramkami a przez to przeciążeniem urządzenia ruchem generowanym przez np aplikacje malware. Przełączniki wspierają również funkcje autoryzacji 802.1X dzięki czemu usługi w sieci mogą być uwierzytelniane za pomocą dedykowanego serwera RADIUS. Seria DGS-1510 posiada kontrolę dostępu na poziomie MAC i Web-based Access Control zapewniając przez to przyjazny dla użytkownika sposób konfiguracji i efektywny wybór uwierzytelnienia bez komplikacji przy zabezpieczaniu swoich sieci. Dodatkowo funkcja ACL rozszerza wachlarz zabezpieczeń sieci i pomaga chronić infrastrukturę wewnętrzną poprzez definiowalne przez użytkownika sygnatury zabezpieczeń. Seria DGS-1510 wspiera technikę ARP Spoofing Prevention która chroni przed atakami na sieć typu podsłuch pakietów, modyfikowanie ruchu lub całkowitego paraliżu sieci poprzez wysyłanie fałszywych wiadomości ARP. Dla zwiększenia bezpieczeństwa przy przydzielaniu urządzeniom adresów IP technika DHCP Server Screening osłania przed fałszywymi pakietami blokując ruch DHCP i nie pozwalając na nieautoryzowane przypisywanie nieprawidłowych adresów IP.

 

Specyfikacja DGS-1510-52X
Zarządzanie
Zarządzanie: Command Line Interface (CLI) Telnet, SSH, Konsola Tak / Tak / Nie
Zarządzanie: Interfejs WEB z wykorzystaniem SSL lub TLS Tak
Konsola: RS232/USB/RJ45 Nie / Nie / Tak
Zarządzanie RJ45 Out of Band Tak
Porty
Ilość portów RJ45 Gigabit 48
Ilość portów RJ45 10 Gigabit 0
Ilosć portów SFP 1 Gigabit 2
Ilosć portów SFP+ 10 Gigabit 4
Ilosć portów QSFP+ 40 Gigabit 0
Możliwość instalacji opcjonalnych modułów Nie
Tworzenie stosu
Możliwość tworzenia stosu Tak
Stos za pomocą dedykownaych modułów Nie
Stos za pomocą SFP Tak
Stos za pomocą SFP+ Tak
Wydajność stosu (Gbps) 288
Power over Ethernet
PoE Nie
Ilość portów PoE 0
PoE+ Nie
Ilość portów PoE+ 0
UPoE Nie
Ilość portów UPoE Nie
Budżet PoE (Wat) 0
Możliwość zwiększenia budżetu za pomocą zewnętrznego zasilania Nie
Zasilacz
Zasilanie AC Tak
Zasilanie DC Nie
Zasilacz modularny Nie
Wewnętrzny drugi zasilacz redundantny Nie
Złącze RPS Nie
Wydajność przełącznika
Magistrala (Gbps) 176
Przepustowość przełącznika (Mpps) 130,95
Sprzęt
Pamięć RAM bd
Pamięć FLASH bd
Bufor 3MB
Wentylatory Tak
Emisja hałasu bd
MTBF bd
Oprogramowanie
L2 Tak
L2+ (statyczny routing) Tak
L3 (dynamiczny routing, RIP, OSPF itp.) Tak
Możliwość zwiększenia funkcjonalności Nie