Fortinet - FortiGate 30E (FG-30E) bez licencji


2439.93 zł brutto

1983.68 zł netto


Fortinet danger
UWAGA: Poniższa treść opisuje funkcjonalności, które w większości do działania wymagają dokupienia licencji FortiCare lub FortiGuard. Aby zakupić urządzenie z licencjami tzw. Bundle należy cofnąć się do kategorii produktu a następnie wybrać interesujący nas produkt z licencją.
 
Fortigate FG-30E to zintegrowany system bezpieczeństwa dostarczający funkcjonalności: firewall, VPN, antywirus, IPS (ochrona przed atakami), filtrowanie treści WWW, ochrona przed spamem, DLP (ochrona przed wyciekiem informacji poufnej), kontrola aplikacji, optymalizacja pasma, kontroler sieci bezprzewodowych, mocne uwierzytelnianie.
Produkty Fortigate-30E bazują na dedykowanych układach sprzętowych przyspieszających proces filtrowania treści oraz obsługi ruchu. Platforma może być implementowana zarówno w trybie routera z NAT’em jak i w transparentnym realizując wszystkie wymienione powyżej funkcje bezpieczeństwa.

Zaimplementowane mechanizmy wirtualizacji umożliwiają realizację w ramach jednej platformy sprzętowej kilku systemów logicznych, gdzie każdy posiada niezależną konfigurację do warstwy aplikacji włącznie. Integracja z domeną pozwala realizować proces uwierzytelniania oraz kontroli dostępu w sposób przezroczysty dla użytkowników sieci.

Bezpieczne połączenie spełniające wymagania małego biura - FortiGate-30E i FortiWiFi-30E są idealnym rozwiązaniem dla małych przedsiębiorstw, biur i niewielkich oddziałów wymagających skonsolidowanych funkcji bezpieczeństwa podobnych do tych zawartych w większych urządzeniach FortiGate. Urządzenia zapewniają bezpieczeństwo oraz wydajność klasy korporacyjnej w odpowiednio zeskalowanej cenie.

Zalety FortiGate-30E i FortiWiFi-30E

 • Do 950 Mbps przepustowości firewalla zapewniaja duża wydajność i krótki czas odpowiedzi sieci
 • Jeden interfejs WAN i cztery przełączane porty LAN GE oferują dwie strefy do egzekwowania zasad bezpieczeństwa dla urządzeń końcowych
 • Wielofunkcyjna zapora UTM zawierająca: firewall, IPS, kontrolę aplikacji, VPN i web filtering
 • Najbardziej kompleksowa i wydajna platforma bezpieczeństwa zapewniona przez FortiOS 5, jedyny system operacyjny na świecie dedykowany bezpieczeństwu sieci oraz FortiASIC SOC2 - najnowszy z niestandardowych procesorów Fortinet
 • Nieograniczona liczba licencji na jedno urządzenie znacznie zmniejszająca koszty eksploatacji
 • Proste wstępne wdrożenie oraz konfiguracja dzięki usłudze FortiExplorer
 • FortiGuard Subscription Services zapewniają automatyczną, bieżącą i realizowaną w czasie rzeczywistym ochronę przed zagrożeniami i exploitami. (programami typu expoit)

 

 

 

Najwazniejsze cechy

 • W pełni zintegrowane centrum zabezpieczeń - Spełnia wszystkie potrzeby bezpieczeństwa redukując skomplikowane zarządzanie oraz ilość urządzeń jednocześnie zapewniając jeden centralny interfejs zarządzający.
 • Bezpieczeństwo urządzeń mobilnych - FortiGate do wykrywania zagrożeń wykorzystuje skanowanie na poziomie pakietów dlatego nawet tablety bez oprogramowania antywirusowego są zabezpieczone.
 • Bezpieczne przeglądanie Internetu dzięki FortiGuard™ - Filtruje niebezpieczne strony, usuwa zagrożenia z zaawansowanych aplikacji takich jak Facebook oraz zapewnia kontrolę Anti-Spam i Anti-virus. Blokuje możliwość korzystania z niepożądanych stron zawierających przemoc oraz pornografię.
 • Przyśpiesz komputer oraz zaoszczędź pieniądze - Zabezpiecza ruch sieciowy dla większej ochrony przed atakami.
 • Korzyści płynące z certyfikacji ICSA UTM - Urządzenie jest najwyższej klasy firewallem który posiada wiele certyfikatów ICSA.
 • Site to Site IPSec VPN - Bezpieczne połączenie z biurem dzięki wbudowanej obsłudze IPsec.
 • 2 czynniki autentykujące - Dzięki FortiToken wykorzystywane są dwa elementy służące do poprawnej autentykacji
 • Centralne zarządzanie - FortiManager scentralizowane zarządzanie konfiguracjami oraz aktualizacjami.
 • Centralne raportowanie - FortiAnalyzer agreguje raporty oraz analizuje dane sieci bezprzewodowej. Jednocześnie usługa analizy oraz zarządzania FortiGuard pomaga spełnić wymagania audytu.
 • Połączenie 3G/4G przez wbudowany port USB - Zintegrowany port USB może zachowywać się jako główne lub zapasowe połączenie z funkcją loadbalancing oraz automatycznym przełączaniem na łącze sprawne.
 • Remote VPN - Bezpieczne połączenie z biurem lub domem w celu uzyskania dostępu do plików oraz ochrona PC za pomocą FortiClient VPN dostępnego dla Mac OS® and Microsoft® Windows®.
 • Autentykacja użytkowników w Fortigate-30E - Zabezpiecz swoją sieć dzięki autentykacji użytkowników za pomocą unikalnego loginu i hasła. Wykorzystaj wbudowany katalog, Windows Active Directory, LDAP lub Radius.
 • Brak dodatkowych licencji - Kiedy kupujesz FortiGate, dostajesz wszystkie funkcje w komplecie. Nie ma ukrytych kosztów oraz kodów aktywacyjnych.
 • Szybka instalacja dzięki FortiExplorer - Dzięki prostemu podłączeniu USB oraz kilku odpowiedziom jesteś w stanie w ciągu kilku minut zainstalować FortiGate.

 

ICSA Labs certificate
ICSA Labs to niezależny oddział Verizon Business. Od dwudziestu lat dostarcza niezależnych i wiarygodnych informacji zewnętrznych o produktach z dziedziny bezpieczeństwa informatycznego. Firma zapewnia niezależne od producentów testy i certyfikację dla setek produktów związanych z bezpieczeństwem. Przedsiębiorcy na całym świecie polegają na ustalanych i wdrażanych przez ICSA Labs testach i kryteriach certyfikacyjnych.
Virus Bulletin certificate
Virus Bulletin to sieciowy magazyn stanowiący niezastąpione źródło wiedzy dla wszystkich zainteresowanych zapobieganiem, wykrywaniem i usuwaniem szkodliwego oprogramowania i spamu. Na łamach pisma przeprowadzane są eksperckie analizy aktualnych zagrożeń. Aby uzyskać certyfikat Virus Bulletin oprogramowanie lub urządzenie musi wykazać się 100-procentową skutecznością w walce ze złośliwym oprogramowaniem.
Common Criteria ISO15408 certificate
Common Criteria (norma ISO 15408) to norma pozwalająca w sposób formalny weryfikować bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych. Jest to zbiór procedur pozwalających na zdefiniowanie zagrożeń, a także konkretnych zabezpieczeń na nie odpowiadających oraz przeprowadzenie formalnej weryfikacji ich działania. Certyfikacją według normy Common Criteria zajmują się laboratoria badawcze na całym świecie.
Federal Information Processing Standard certificate
Federal Information Processing Standard (FIPS) to publicznie ogłaszane standardy federalnego rządu Stanów Zjednoczonych. Za ustalanie standardów FIPS odpowiada Narodowy Instytut Standaryzacji i Technologii. Jednym z najważniejszych standardów, z punktu widzenia bezpieczeństwa sieciowego, jest FIPS 140-2, który zajmuje się zabezpieczeniami kryptograficznymi.
NSS Labs certificate
NSS Labs to niezależne laboratorium badawcze, którego celem jest pomoc w podejmowaniu decyzji przy zakupie systemów ochrony informacji. Testy i raporty opracowywane przez NSS skupiają się nie tylko na efektywności zabezpieczeń, ale też na funkcjonalności, wydajności i prostocie obsługi.
IPv6 Ready Approved certificate
IPv6 (Internet Protocol version 6) to protokół komunikacyjny, będący następcą protokołu IPv4. Jego powstanie wynika w głównej mierze z kończącej się ilości adresów IPv4. Nowy protokół zwiększa długość adresu z 32-bitowego na 128-bitowy. Protokół jest znany także jako IP Next Generation i w najbliższych latach stanie się obowiązującym standardem.

 

Siła Unified Threat Management - Urządzenia FortiGate-30E i FortiWiFi-30E łączą wyspecjalizowany system operacyjny FortiOS ™ 5 oraz dedykowany procesor firmy Fortinet System on Chip (SoC) specjalnie zaprojektowany aby dostarczyć niezrównane bezpieczeństwo i wysoką wydajność. Urządzenia te posiadają wszystkie funkcje serii UTM takie jak inspekcja pakietów, firewall, IPS, kontrola aplikacji, VPN i Web Filtering - wszystkie zarządzane z jednego panelu użytkownika. Obejmują one również inne technologie bezpieczeństwa, takie jak zapobieganie przeciekom danych, system analizy bezpieczeństwa i optymalizacja WAN. Poszczególne funkcje mogą być wdrażane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań danej lokalizacji.

FortiGate-30E i FortiWiFi-30E to strategiczne oraz jednocześnie ekonomiczne rozwiązanie którym można zarządzać z dowolnego miejsca na świecie. Urządzenia wykorzystują wiele technologii egzekwowania bezpieczeństwa w celu ochrony zdalnych sieci w dzisiejszym wyrafinowany krajobrazie zagrożeń oraz pomagają zachować zgodność z regulacjami PCI, HIPAA i GLBA dotyczącymi ochrony danych.

 

Unified Threat Management
Antyspam
Antispyware i antywirus
Kontrola aplikacji
Filtrowanie treści WEB
IPS - systemy wykrywania i zapobiegania włamaniom
Firewall
Bezpieczeństwo hostów
Bezpieczeństwo IPv6
VPN - wirtualne sieci prywatne
Optymalizacja WAN
Bezpieczeństwo aplikacji WWW
Wirtualne bezpieczeństwo
Zarządzanie lukami oraz zgodnością
DLP - Zapobieganie utracie danych
Bezpieczeństwo baz

 

Poprzez konsolidację wielu technologii zabezpieczeń w jednym urządzeniu FortiGate-30E i FortiWiFi-30E eliminują wiele niepotrzebnych urządzeń, co znacznie upraszcza zapewnienie bezpieczeństwa małych biur oraz oddziałów przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztu. Dzięki FortiExplorer oraz kreatorowi instalacji wdrożenie oraz konfiguracja jest bardzo łatwa.
Kreator pozwala w łatwy sposób, skonfigurować ustawienia początkowe FortiGate oraz pozwala bez pomocy personelu informatycznego, skonfigurować urządzenie do zdalnego zarządzania w ciągu kilku minut.

 

FortiOS Logo
FortiOS - Redefiniuje bezpieczeństwo sieci - FortiOS jest podstawą platformy bezpieczeństwa FortiGate. Opracowany wyłącznie do celów bezpieczeństwa, wydajności i niezawodności, jest specjalnie zaprojektowanym system operacyjnym, który wykorzystuje procesory FortiASIC. Oprogramowanie FortiOS zapewnia kompleksowy pakiet usług bezpieczeństwa w tym firewall, VPN, zapobieganie włamaniom, oprogramowanie antywirusowe/antyspyware, antyspam, Web Filtering, kontrolę aplikacji, zapobieganie utracie danych oraz kontrolę punktów końcowych dostępu do sieci.
FortiASIC CPU
Zalety FortiASIC - FortiASIC wspiera platformę FortiGate dzięki dedykowanej architekturze wyposażonej w zastrzeżone silniki wspierające procesy zapewniające bezpieczeństwo infrastrukturze.

 

Fortinet System-on-a-Chip - Urządzenia FortiGate-30E i FortiWiFi-30E wyposażone są w procesor Fortinet System-on-a-chip (SoC) zaprojektowany przez Fortinet, tak aby zapewnić ochronę w czasie rzeczywistym poprzez integrację z FortiASIC, centralnym procesorem RISC oraz innym komponentami systemu.
Urządzenia z serii FortiGate-30E i FortiWiFi-30E umożliwiają, rozproszonym przedsiębiorstwom, integrację ochrony we wszystkich punktach sieci bez obniżania wydajności.


FortiGate-30E oraz FortiWiFi-30E zapewnia wszystkie funkcje UTM w tym: zapora ogniowa, IPS, antivirus/antispyware, kontrola aplikacji, filtracja web, DLP oraz antispam. Zaawansowane funkcje oraz routing są ograniczone w porównaniu do innych modeli FortiGate.

Skonsolidowana platforma zabezpieczająca FortiGate - skonsolidowane rozwiązań Fortinet zapewniają zintegrowany zestaw podstawowych zabezpieczeń i usług sieciowych w jednym, łatwym w zarządzaniu, wysokiej jakości urządzeniu. Konsolidacja niezależnych produktów security w jednym urządzeniu pozwala poprawić swoją widoczność w sieci i zwiększyć kontrolę nad użytkownikami, aplikacjami i danymi.

 

FortiGuard system
Subskrypcja FortiGuard® Security Services zapewnia automatyczne aktualizowanie produktów Fortinet. Globalny Zespół Badań nad Bezpieczeństwem Fortinet tworzy te aktualizacje, zapewniając maksymalną ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami. Subskrypcje obejmują oprogramowanie antywirusowe, zapobieganie włamaniom, Web Filtering, antyspam, zarządzanie zgodnością, kontrolę aplikacji oraz usługi zabezpieczeń baz danych.
FortiCare 8x5
Usługa FortiCare™ Obsługa zapewniają globalne wsparcie wszystkich produktów i usług Fortinet. Wsparcie FortiCare sprawia że produkty Fortinet działają optymalnie. Kontrakty serwisowe mogą gwarantować czas wymiany 8x5 w trybie "zwrot, wymiana" lub 24x7 w trybie "wymiana, zwrot". Kontrakty serwisowe obejmują również wsparcie, zgłoszenia RMA oraz profesjonalną obsługę. Wszystkie produkty objęte są 1-roczna gwarancja na sprzęt i 90-dniową ograniczoną gwarancją na oprogramowanie.
Specyfikacja sprzętowa Fortigate FG-30E
LAN - 10/100/1000 4
WAN - 10/100/1000 1
USB 1
Wydajność systemu
Przepustowość Firewall (1518 byte UDP) 950 Mbps
Przepustowość Firewall (512 byte UDP) 950 Mbps
Przepustowość Firewall (64 byte UDP) 950 Mbps
Opoźnienie Firewall 130 μs
Przepustowość Firewall (PPS) 180 Kpps
Ilość jednoczesnych sesji (TCP) 900.000
Ilość nowych sesji/sekundę (TCP) 15.000
Ilość polityk zapory (System) 5.000
Przepustowość IPSec VPN (512 byte packet) 75 Mbps
Przepustowość IPS (HTTP/Enterprise) 600 / 240 Mbps
Ilość tuneli VPN (Klient-Brama / Brama-Brama) 250 / 20
Wymiary (w/sz/d) 41 x 210 x 133 mm
Waga 0,89 kg
Konsumpcja energii (średnia/Max) 13 W / 15 W
Emisja ciepła 52 BTU / h
Parametry środowiskowe
Temperatura pracy 0 - 40 °C
Zgodność FCC Part 15 Class B, C-Tick, VCCI, CE, UL/cUL, CB
Certyfikaty ICSA Labs: Firewall, IPsec, IPS, Antivirus, SSL-VPN


Produkty powiązane