APC Smart-UPS X 1500 VA (SMX1500RMI2U)


5454.30 zł brutto

4434.39 zł netto

 • Kod produktu:

  SMX1500RMI2U

 • Dostępność:

  na magazynie

 • Producent:

  APC


Zasilacze APC Smart-UPS X 1500 VA (SMX1500RMI2U) cieszą się zaufaniem milionów specjalistów IT na całym świecie, chroniąc sprzęt i newralgiczne dane przed kosztownymi zakłóceniami w pracy. W sposób efektywny i niezawodny zapewniają stabilne zasilanie klasy sieciowej. Rodzina Smart-UPS obejmuje modele w różnych obudowach, należące do różnych klas (podstawowe, standardowe i o przedłużonym czasie podtrzymania), odpowiednie niemal do wszystkich zastosowań i dopasowane do różnych możliwości budżetowych. Modele standardowe to najpopularniejsze na świecie zasilacze UPS do serwerów, pamięci masowych i urządzeń sieciowych.

Od wielu lat uznawane są za wzorzec niezawodności i łatwości zarządzania. Modele Smart-UPS klasy podstawowej to ekonomiczne zasilacze dla małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych ochroną małych urządzeń sieciowych, terminali kasowych (POS) i serwerów klasy podstawowej. Modele o przedłużonym czasie podtrzymania umożliwiają instalację zewnętrznych pakietów akumulatorowych zapewniających długie podtrzymanie zasilania newralgicznych serwerów, systemów bezpieczeństwa i systemów komunikacyjnych w trakcie nawet wielogodzinnych przerw w dostawie energii elektrycznej. 

 

UPS APC Smart-UPS X 1500 VA  zawiera

 • CD wraz z oprogramowaniem i dokumentacją
 • Instrukcja instalacji
 • Szyny Rack
 • Zdejmowane nóżki
 • 1x kabel RJ11
 • 1x kabel USB
 • Karta gwarancyjna

 

  Pełne informacje środowiskowe o produktach APC
  Minimalne użycie substancji niebezpiecznych, zgodność z przepisami (RoHS, REACH)
  Deklaracja zrównoważonej i ekologicznej wydajności
  Profile ochrony środowiska (PEP) w celu łatwego obliczania emisji dwutlenku węgla
  Prosty sposób wyszukiwania informacji o Twoich produktach
  Procedury dla produktów EOL w celu optymalizacji recyklingu

 

Cechy SMX1500RMI2U
Automatyczne rozpoznawanie akumulatorów zewnętrznych Zasilacz UPS rozpoznaje podłączenie zewnętrznych modułów akumulatorowych i automatycznie dostosowuje czas podtrzymania.
Możliwość zimnego startu Tymczasowe zasilanie akumulatorowe w czasie zaniku zasilania sieciowego.
Licznik energii Informuje o rzeczywistej liczbie pobranych kilowatogodzin.
Wyłącznik awaryjny EPO Podłącz urządzenie do systemu awaryjnego odłączania mocy (EPO) tak, by możliwe było odłączenie zasilania w razie zagrożenia.
Tryb ekologiczny Tryb pracy (rozwiązanie objęte zgłoszeniem patentowym), w którym w wypadku dobrej jakości zasilania zewnętrznego niektóre podzespoły zasilacza są pomijane, co zapewnia wysoką sprawność przy zachowaniu pełnej ochrony.
Konstrukcja wysokoczęstotliwościowa Ograniczenie liczby lub całkowite wyeliminowanie dużych i ciężkich transformatorów.
Wysoka sprawność online Niższe koszty i mniejsza emisja ciepła.
Intuicyjny interfejs z wyświetlaczem LCD Dostarcza przejrzystych i precyzyjnych informacji w wielu językach, umożliwia też lokalne konfigurowanie zasilacza UPS za pomocą klawiszy nawigacyjnych.
Wyświetlacz LCD z informacjami o statusie Udostępnia przegląd stanu najważniejszych zasilaczy UPS. Wyświetla różne wskaźniki stanu oraz wykresy obciążenia i naładowania akumulatora.
Wiele zarządzanych grup gniazd wyjściowych Wieloma grupami gniazd można niezależnie sterować z zasilacza UPS, co pozwala na selektywne restartowanie zawieszonych urządzeń, programowanie sekwencji włączania/wyłączania oraz czasowe wyłączanie obciążeń nienewralgicznych.
Akumulatory zewnętrzne typu plug-and-play Niezakłócone, nieprzerwane zasilanie urządzeń podczas operacji wydłużania czasu pracy zasilacza UPS.
Prognoza daty wymiany akumulatora Dostarcza dynamicznie aktualizowanych informacji o zalecanym terminie wymiany akumulatorów (miesiąc i rok), wspomagając długoterminowe planowanie utrzymania infrastruktury.
Czysty wyjściowy przebieg sinusoidalny przy zasilaniu z akumulatora Symuluje zasilanie sieciowe w celu zapewnienia jak największej zgodności z serwerami z aktywnie korygowanym współczynnikiem mocy obciążenia oraz wrażliwymi urządzeniami elektronicznymi.
Możliwość zastosowania w wersji wolnostojącej i do montażu w szafie przemysłowej Ochrona początkowej inwestycji w zasilacz UPS w przypadku zastąpienia urządzeń montowanych w obudowach typu tower urządzeniami montowanymi w szafach.
Elastyczny czas podtrzymania W razie potrzeby pozwala na szybkie rozszerzenie o dodatkowy czas podtrzymania.
Ładowanie akumulatorów dostosowane do temperatury Wydłużenie czasu eksploatacji akumulatorów przez regulację napięcia ładowania w zależności od temperatury akumulatora.
Gniazdo typu SmartSlot Dostosuj właściwości UPS-a za pomocą kart do zarządzania.
Dostępność
Inteligentne zarządzanie akumulatorami Maksymalizacja wydajności, czasu eksploatacji i niezawodności akumulatorów dzięki inteligentnemu ładowaniu precyzyjnemu.
Automatyczna regulacja napięcia (AVR) z funkcją korekcji niskich i wysokich napięć Większa dostępność systemów dzięki korygowaniu stanów niskiego i wysokiego napięcia bez użycia akumulatorów.
Powiadomienie o rozłączeniu akumulatora Ostrzega, w przypadku gdy akumulator nie jest dostępny i nie może zapewnić zasilania awaryjnego.
Automatyczne włączenie UPS-a po powrocie zasilania Automatycznie uruchamia podłączony sprzęt w momencie wznowienia zasilania z sieci miejskiej.
Automatyczny test Okresowy autotest akumulatora zapewnia wczesne wykrywanie konieczności wymiany.
Filtrowanie napięcia Chroni podłączone obciążenia przed przepięciami, impulsami elektrycznymi, uderzeniami pioruna i innymi zakłóceniami zasilania.
Ładowanie akumulatorów dostosowane do temperatury Wydłużenie czasu eksploatacji akumulatorów przez regulację napięcia ładowania w zależności od temperatury akumulatora.
Dopasowanie
Regulowana czułość na napięcie Umożliwia dostosowanie parametrów pracy zasilacza UPS do warunków konkretnego środowiska zasilania lub charakterystyki generatora.
Regulowane punkty przełączania napięcia Wydłuża żywotność akumulatora, poszerzając zakres dopuszczalnego napięcia wejściowego lub zawężając zakres regulacji napięcia wyjściowego.
Łatwość serwisowania
Powiadomienie o awarii akumulatora Analiza uszkodzeń akumulatorów z funkcją wczesnego ostrzegania, co pozwala na podjęcie prewencyjnych czynności konserwacyjnych na czas
Akumulatory wymienialne przez użytkownika Większa dostępność dzięki możliwości samodzielnej modernizacji i wymiany akumulatorów przez przeszkolonych użytkowników, co skutkuje skróceniem średniego czasu do zakończenia naprawy (MTTR)
Akumulatory wymienialne przez użytkownika “na gorąco” bez przerywania pracy systemu Zasilanie bezprzerwowe o znakomitych parametrach na czas operacji wymiany akumulatorów.
Powiadamianie o przewidywanych awariach Wczesne ostrzeganie o nieprawidłowościach umożliwia proaktywną wymianę komponentów.
Bezpiecznik automatyczny Zapewnia szybkie przywrócenie sprawności po przeciążeniu.
Bezpieczeństwo
Cerfyfikat bezpieczeństwa Gwarancja przetestowania urządzenia i zatwierdzenia do bezpiecznej współpracy z podłączonymi urządzeniami dostawcy usług i w określonych warunkach.
Cechy marketingowe
Poczucie bezpieczeństwa, jakie daje pełna kompatybilność i niezawodność urządzeń firmowanych przez lidera. Zasilacz generuje czystą sinusoidę, zgodnie zaleceniami producentów serwerów z aktywną korekcją współczynnika mocy (PFC). Atesty bezpieczeństwa wystawione przez uznane instytucje potwierdzają zgodność zasilacza Smart-UPS z najbardziej rygorystycznymi normami branżowymi.
Inteligentna praca i możliwość dopasowania do specyficznych wymagań Intuicyjny interfejs LCD dostarcza przejrzystych i precyzyjnych informacji oraz umożliwia lokalne konfigurowanie zasilacza UPS za pomocą klawiszy nawigacyjnych. Ponad 15 różnych ustawień programowalnych, w tym sterowanie grupami gniazd, umożliwia konfigurowanie parametrów, progów i powiadomień dostosowanych do konkretnego zastosowania systemu.
Oszczędność czasu za sprawą łatwego i wygodnego dostępu zdalnego Zarządzanie przez interfejs szeregowy, USB lub opcjonalny interfejs Ethernet. Zawiera oprogramowanie Powerchute® Business Edition umożliwiające wygodne monitorowanie i sterowanie, bezpieczne zamykanie systemu operacyjnego oraz wykorzystanie innowacyjnych funkcji zarządzania energią.
Niski koszt operacyjny oraz koszt zarządzania wraz z wysoką efektywnością i inteligentnym zarządzaniem akumulatorem. Opatentowany ekologiczny tryb działania umożliwia osiągnięcie sprawności na poziomie przekraczającym 97%. Smart-UPS jako pierwszy sieciowy zasilacz UPS uzyskał certyfikat Energy Star. Inteligentne zarządzanie akumulatorami — technika, w której APC jest pionierem — maksymalizuje wydajność i żywotność akumulatorów dzięki inteligentnemu ładowaniu z kompensacją temperatury. Dynamiczny wskaźnik daty wymiany akumulatora w połączeniu z automatycznymi, samoczynnymi testami zapewniają niezawodność akumulatora i zawczasu ostrzegają o konieczności jego wymiany. Wygodne, łatwe do podłączenia moduły akumulatorowe wymienialne podczas pracy pozwalają na wymianę akumulatorów bez wyłączania zasilania. Zasilacze z rodziny Smart-UPS, projektowane i produkowane przez APC od ponad 23 lat i sprzedane w ponad 25 milionach egzemplarzy, to urządzenia cieszące się największym zaufaniem wśród wszystkich sieciowych zasilaczy UPS.
Pozwala uniknąć kosztownych problemów z zasilaniem poprzez utrzymywanie sprzętu IT i dane są bezpieczne i dostępne Filtrowanie zasilania klasy sieciowej chroni urządzenia i systemy przed niszczącymi przepięciami i zakłóceniami. Półprzewodnikowy system automatycznej regulacji napięcia (AVR) podnosi napięcie wejściowe o maksymalnie 30% i redukuje wysokie napięcie nawet o 12% bez angażowania akumulatora. Niezawodne podtrzymanie akumulatorowe umożliwiające pracę w trakcie przerwy w zasilaniu lub bezpieczne wyłączenie systemów
Zarządzanie
Alarmy dźwiękowe Aktywnie informuje, czy urządzenie jest zasilane z akumulatora, czy akumulator jest bliski wyczerpania i czy występuje przeciążenie.
Wskaźnik statusu LED Szybkie raportowanie stanu urządzenia i zasilania za pomocą wizualnych wskaźników.
Złącze USB Umożliwia zarządzanie UPS-em przez port USB.
Powiadomienie o rozłączeniu akumulatora Ostrzega, w przypadku gdy akumulator nie jest dostępny i nie może zapewnić zasilania awaryjnego.
Zarządzalne sieciowo Umożliwia zdalne zarządzanie UPS-em przez sieć.
Port szeregowy Zarządzanie zasilaczem UPS przez port szeregowy.

 

PowerChute Personal Edition dla systemów Windows 10; 8; 7; Vista; XP; Home Server

Łatwe i bezpieczne wyłączanie systemu za pośrednictwem mechanizmów zarządzania zasilaniem.

 • Szacowanie kosztów energii - analiza kosztu zasilania chronionego sprzętu.
 • Plany oszczędności energii - łatwe do wdrożenia plany ograniczenia zużycia energii przez urządzenia peryferyjne.
 • Raportowanie zużycia energii - analiza zużycia energii przez chroniony sprzęt oparta na rzetelnych informacjach.
 
Specyfikacja produktu SMX1500RMI2U
Na wyjściu
Moc wyjściowa 1200 W / 1500 VA
Maksymalna możliwa do konfiguracji moc (w watach) 1200 W / 1500 VA
Napięcie wyjściowe 230V
Zniekształcenia napięcia wyjściowego Mniej niż 5%
Topologia Linia interaktywna
Typ przebiegu Sinusoida
Złącza wyjściowe (8) IEC 320 C13 (Zasilanie zapasowe)
Na wejściu
Nominalne napięcie wejściowe 230V
Częstotliwość wejściowa 50/60 Hz +/-3 Hz (automatyczne wykrywanie)
Typ gniazda wejściowego IEC-320 C14
Długość przewodu zasilania 1,83 metry
Zakres napięcia wejściowego w trybie podstawowym 160 - 286 V
Zmienny zakres napięcia wejściowego w trybie podstawowym 151 - 302 V
Ilość kabli zasilających 1
Akumulatory i czas podtrzymania
Typ akumulatora Bezobsługowy szczelny akumulator kwasowo-ołowiowy z elektrolitem w postaci żelu szczelny
Typowy czas ładowania 3 godziny
Akumulator zamienny RBC115
Ilość zestawów RBC 1
Pojemność Akumulatora, VAh 311
Czas podtrzymywania (Wat/min) 120W/115,0min, 150W/90,3min, 200W/65,5min, 250W/50,9min, 300W/41,1min, 350W/34,2min, 400W/29,1min, 450W/25,1min, 500W/21,9min, 550W/19,3min, 600W/17,2min, 650W/15,4min, 700W/13,9min, 750W/12,6min, 800W/11,4min, 850W/10,4min, 900W/9,5min, 950W/8,7min, 1000W/8,0min, 1100W/6,8min, 1200W/5,8min
Komunikacja i zarządzanie
Porty USB, SmartSlot
Panel sterowania Wielofunkcyjna konsola sterownicza i informacyjna LCD
Alarm dźwiękowy Alarm przy zasilaniu akumulatora: alarm przy bardzo niskim poziomie naładowania akumulatora: konfigurowalne opóźnienia
Awaryjny wyłącznik zasilania Tak
Ilość interfejsów SmartSlot 1
Ochrona przed przepięciami i filtracja
Klasa energetyczna sprzętu przeciwprzepięciowego 645 J
Parametry fizyczne
Wysokość x szerokość x głębokość (mm) 89 x 432 x 495
Wysokość w szafie 2U
Ciężar (netto/do transportu) 24,82kg/30,00kg
Parametry środowiskowe
Temperatura eksploatacji 0 - 40 °C
Wilgotność względna podczas pracy 0 - 95 %
Hałas (1m od urządzenia) 40 dB
Rozpraszanie ciepła w trybie online 133.0 BTU/godz.
Certyfikaty i zgodność z normami
Potwierdzenia zgodności Znak C, CE, EN 50091-1, EN 50091-2, VDE
Okres gwarancji 3 lata gwarancji naprawy lub wymiany (bez akumulatora) i 2 lata na akumulator


Produkty powiązane