APC Smart-UPS 1000 VA 1U (SUA1000RMI1U)


4197.07 zł brutto

3412.25 zł netto


Zasilacze APC Smart-UPS 1000 VA 1U (SUA1000RMI1U) cieszą się zaufaniem milionów specjalistów IT na całym świecie, chroniąc sprzęt i newralgiczne dane przed kosztownymi zakłóceniami w pracy. W sposób efektywny i niezawodny zapewniają stabilne zasilanie klasy sieciowej. Rodzina Smart-UPS obejmuje modele w różnych obudowach, należące do różnych klas (podstawowe, standardowe i o przedłużonym czasie podtrzymania), odpowiednie niemal do wszystkich zastosowań i dopasowane do różnych możliwości budżetowych. Modele standardowe to najpopularniejsze na świecie zasilacze UPS do serwerów, pamięci masowych i urządzeń sieciowych.

Od wielu lat uznawane są za wzorzec niezawodności i łatwości zarządzania. Modele Smart-UPS klasy podstawowej to ekonomiczne zasilacze dla małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych ochroną małych urządzeń sieciowych, terminali kasowych (POS) i serwerów klasy podstawowej. Modele o przedłużonym czasie podtrzymania umożliwiają instalację zewnętrznych pakietów akumulatorowych zapewniających długie podtrzymanie zasilania newralgicznych serwerów, systemów bezpieczeństwa i systemów komunikacyjnych w trakcie nawet wielogodzinnych przerw w dostawie energii elektrycznej. 

 

UPS APC Smart-UPS 1000 VA 1U zawiera

  • CD wraz z oprogramowaniem i dokumentacją
  • 1x kabel RS232
  • 1x kabel USB
  • Uchwyty montażowe, wsporniki montażowe

 

  Pełne informacje środowiskowe o produktach APC
  Minimalne użycie substancji niebezpiecznych, zgodność z przepisami (RoHS, REACH)
  Deklaracja zrównoważonej i ekologicznej wydajności
  Profile ochrony środowiska (PEP) w celu łatwego obliczania emisji dwutlenku węgla
  Prosty sposób wyszukiwania informacji o Twoich produktach
  Procedury dla produktów EOL w celu optymalizacji recyklingu

 

Cechy SUA1000RMI1U
Serwisowanie od przodu Upraszcza instalację i utrzymanie poprzez redukcję ilości potrzebnego miejsca.
Złącze USB Umożliwia zarządzanie UPS-em przez port USB.
Dostępność
Inteligentne zarządzanie akumulatorami Maksymalizacja wydajności, czasu eksploatacji i niezawodności akumulatorów dzięki inteligentnemu ładowaniu precyzyjnemu.
Automatyczna regulacja napięcia (AVR) z funkcją korekcji niskich i wysokich napięć Większa dostępność systemów dzięki korygowaniu stanów niskiego i wysokiego napięcia bez użycia akumulatorów.
Powiadomienie o rozłączeniu akumulatora Ostrzega, w przypadku gdy akumulator nie jest dostępny i nie może zapewnić zasilania awaryjnego.
Automatyczne włączenie UPS-a po powrocie zasilania Automatycznie uruchamia podłączony sprzęt w momencie wznowienia zasilania z sieci miejskiej.
Automatyczny test Okresowy autotest akumulatora zapewnia wczesne wykrywanie konieczności wymiany.
Filtrowanie napięcia Chroni podłączone obciążenia przed przepięciami, impulsami elektrycznymi, uderzeniami pioruna i innymi zakłóceniami zasilania.
Ładowanie akumulatorów dostosowane do temperatury Wydłużenie czasu eksploatacji akumulatorów przez regulację napięcia ładowania w zależności od temperatury akumulatora.
Dopasowanie
Regulowana czułość na napięcie Umożliwia dostosowanie parametrów pracy zasilacza UPS do warunków konkretnego środowiska zasilania lub charakterystyki generatora.
Regulowane punkty przełączania napięcia Wydłuża żywotność akumulatora, poszerzając zakres dopuszczalnego napięcia wejściowego lub zawężając zakres regulacji napięcia wyjściowego.
Łatwość serwisowania
Powiadomienie o awarii akumulatora Analiza uszkodzeń akumulatorów z funkcją wczesnego ostrzegania, co pozwala na podjęcie prewencyjnych czynności konserwacyjnych na czas
Akumulatory wymienialne przez użytkownika Większa dostępność dzięki możliwości samodzielnej modernizacji i wymiany akumulatorów przez przeszkolonych użytkowników, co skutkuje skróceniem średniego czasu do zakończenia naprawy (MTTR)
Akumulatory wymienialne przez użytkownika “na gorąco” bez przerywania pracy systemu Zasilanie bezprzerwowe o znakomitych parametrach na czas operacji wymiany akumulatorów.
Powiadamianie o przewidywanych awariach Wczesne ostrzeganie o nieprawidłowościach umożliwia proaktywną wymianę komponentów.
Bezpiecznik automatyczny Zapewnia szybkie przywrócenie sprawności po przeciążeniu.
Bezpieczeństwo
Cerfyfikat bezpieczeństwa Gwarancja przetestowania urządzenia i zatwierdzenia do bezpiecznej współpracy z podłączonymi urządzeniami dostawcy usług i w określonych warunkach.
Cechy marketingowe
Poczucie bezpieczeństwa, jakie daje pełna kompatybilność i niezawodność urządzeń firmowanych przez lidera. Zasilacz generuje czystą sinusoidę, zgodnie zaleceniami producentów serwerów z aktywną korekcją współczynnika mocy (PFC). Atesty bezpieczeństwa wystawione przez uznane instytucje potwierdzają zgodność zasilacza Smart-UPS z najbardziej rygorystycznymi normami branżowymi.
Inteligentna praca i możliwość dopasowania do specyficznych wymagań Intuicyjny interfejs LCD dostarcza przejrzystych i precyzyjnych informacji oraz umożliwia lokalne konfigurowanie zasilacza UPS za pomocą klawiszy nawigacyjnych. Ponad 15 różnych ustawień programowalnych, w tym sterowanie grupami gniazd, umożliwia konfigurowanie parametrów, progów i powiadomień dostosowanych do konkretnego zastosowania systemu.
Oszczędność czasu za sprawą łatwego i wygodnego dostępu zdalnego Zarządzanie przez interfejs szeregowy, USB lub opcjonalny interfejs Ethernet. Zawiera oprogramowanie Powerchute® Business Edition umożliwiające wygodne monitorowanie i sterowanie, bezpieczne zamykanie systemu operacyjnego oraz wykorzystanie innowacyjnych funkcji zarządzania energią.
Niski koszt operacyjny oraz koszt zarządzania wraz z wysoką efektywnością i inteligentnym zarządzaniem akumulatorem. Opatentowany ekologiczny tryb działania umożliwia osiągnięcie sprawności na poziomie przekraczającym 97%. Smart-UPS jako pierwszy sieciowy zasilacz UPS uzyskał certyfikat Energy Star. Inteligentne zarządzanie akumulatorami — technika, w której APC jest pionierem — maksymalizuje wydajność i żywotność akumulatorów dzięki inteligentnemu ładowaniu z kompensacją temperatury. Dynamiczny wskaźnik daty wymiany akumulatora w połączeniu z automatycznymi, samoczynnymi testami zapewniają niezawodność akumulatora i zawczasu ostrzegają o konieczności jego wymiany. Wygodne, łatwe do podłączenia moduły akumulatorowe wymienialne podczas pracy pozwalają na wymianę akumulatorów bez wyłączania zasilania. Zasilacze z rodziny Smart-UPS, projektowane i produkowane przez APC od ponad 23 lat i sprzedane w ponad 25 milionach egzemplarzy, to urządzenia cieszące się największym zaufaniem wśród wszystkich sieciowych zasilaczy UPS.
Pozwala uniknąć kosztownych problemów z zasilaniem poprzez utrzymywanie sprzętu IT i dane są bezpieczne i dostępne Filtrowanie zasilania klasy sieciowej chroni urządzenia i systemy przed niszczącymi przepięciami i zakłóceniami. Półprzewodnikowy system automatycznej regulacji napięcia (AVR) podnosi napięcie wejściowe o maksymalnie 30% i redukuje wysokie napięcie nawet o 12% bez angażowania akumulatora. Niezawodne podtrzymanie akumulatorowe umożliwiające pracę w trakcie przerwy w zasilaniu lub bezpieczne wyłączenie systemów
Zarządzanie
Alarmy dźwiękowe Aktywnie informuje, czy urządzenie jest zasilane z akumulatora, czy akumulator jest bliski wyczerpania i czy występuje przeciążenie.
Wskaźnik statusu LED Szybkie raportowanie stanu urządzenia i zasilania za pomocą wizualnych wskaźników.
Złącze USB Umożliwia zarządzanie UPS-em przez port USB.
Powiadomienie o rozłączeniu akumulatora Ostrzega, w przypadku gdy akumulator nie jest dostępny i nie może zapewnić zasilania awaryjnego.
Zarządzalne sieciowo Umożliwia zdalne zarządzanie UPS-em przez sieć.
Port szeregowy Zarządzanie zasilaczem UPS przez port szeregowy.

 

PowerChute Personal Edition dla systemów Windows 10; 8; 7; Vista; XP; Home Server

Łatwe i bezpieczne wyłączanie systemu za pośrednictwem mechanizmów zarządzania zasilaniem.

  • Szacowanie kosztów energii - analiza kosztu zasilania chronionego sprzętu.
  • Plany oszczędności energii - łatwe do wdrożenia plany ograniczenia zużycia energii przez urządzenia peryferyjne.
  • Raportowanie zużycia energii - analiza zużycia energii przez chroniony sprzęt oparta na rzetelnych informacjach.
 
Specyfikacja produktu SUA1000RMI1U
Na wyjściu
Moc wyjściowa 640 W / 1000 VA
Maksymalna możliwa do konfiguracji moc (w watach) 640 W / 1000 VA
Napięcie wyjściowe 230V
Uwaga nt. napięcia wyjściowego Możliwość konfiguracji znamionowego napięcia wyjściowego 220 : Znamionowe napięcie wyjściowe 230 lub 240
Częstotliwość na wyjściu (zsynchronizowana z siecią zasilającą) 47 - 53 Hz przy częstotliwości nominalnej 50 Hz, 57 - 63 Hz przy częstotliwości nominalnej 60 Hz
Zniekształcenia napięcia wyjściowego Mniej niż 5% przy pełnym obciążeniu
Topologia Linia interaktywna
Typ przebiegu Sinusoida
Złącza wyjściowe (4) IEC 320 C13 (Zasilanie zapasowe)
Na wejściu
Nominalne napięcie wejściowe 230V
Częstotliwość wejściowa 50/60 Hz +/- 3 Hz (automatyczne wykrywanie)
Typ gniazda wejściowego IEC-320 C14
Zakres napięcia wejściowego w trybie podstawowym 160 - 286V
Zmienny zakres napięcia wejściowego w trybie podstawowym 151 - 302V
Ilość kabli zasilających 1
Akumulatory i czas podtrzymania
Typ akumulatora Bezobsługowy szczelny akumulator kwasowo-ołowiowy z elektrolitem w postaci żelu szczelny
Typowy czas ładowania 2 godziny
Akumulator zamienny RBC34
Ilość zestawów RBC 1
Pojemność Akumulatora, VAh 216
Czas podtrzymywania (Wat/min) 65W/106,6min, 100W/71,9min, 150W/45,6min, 200W/31,1min, 250W/22,1min, 300W/16,3min, 350W/12,4min, 400W/9,7min, 450W/7,8min, 500W/6,7min, 550W/5,9min, 600W/5,5min, 640W/5,4min
Komunikacja i zarządzanie
Porty USB, SmartSlot, RS232
Panel sterowania Wyświetlacz statusu LED z paskiem obciążenia i naładowania akumulatora oraz pracy online: Zasilanie akumulatorowe: Wymień akumulator: i wskaźniki przeciążenia
Alarm dźwiękowy Alarm przy zasilaniu akumulatora: alarm przy bardzo niskim poziomie naładowania akumulatora: konfigurowalne opóźnienia
Ilość interfejsów SmartSlot™ 1
Ochrona przed przepięciami i filtracja
Klasa energetyczna sprzętu przeciwprzepięciowego 480 J
Parametry fizyczne
Wysokość x szerokość x głębokość (mm) 44 x 432 x 660
Wysokość w szafie 1U
Ciężar (netto/do transportu) 21,82kg/25,45kg
Parametry środowiskowe
Temperatura eksploatacji 0 - 40 °C
Wilgotność względna podczas pracy 0 - 95 %
Hałas (1m od urządzenia) 55 dB
Rozpraszanie ciepła w trybie online 130.0 BTU/godz.
Certyfikaty i zgodność z normami
Potwierdzenia zgodności Znak C, CE, EN 50091-1, EN 50091-2, GOST, VDE
Okres gwarancji 2 lata na naprawę lub wymianę


Produkty powiązane