Fortinet - FortiToken 200 (5 sztuk)


1597.02 zł brutto

1298.39 zł netto

 • Kod produktu:

  FTK-200-5

 • Dostępność:

  na magazynie

 • Producent:

  Fortinet


FortiToken™-200 (FTK-200-5) - Token generujący hasła jednorazowe na potrzeby mechanizmów silnego uwierzytelniania.

FortiToken-200 umożliwia organizacjom wdrożenie rozwiązania zapewniającego uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Jest to łatwy w użyciu token generujący hasła jednorazowe, który pozwala ograniczyć ryzyko powstające w przypadku korzystania z systemów uwierzytelniania jednoelementowego, np. za pomocą haseł statycznych. FortiToken pozwala administratorom, chcącym korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego na oferowanie użytkownikom – zarówno lokalnym, jak i zdalnym – zwiększonego bezpieczeństwa dostępu. FortiToken-200 stanowi jeden z elementów oferty produktów Fortinet do uwierzytelniania wieloskładnikowego. Pozwala zagwarantować, że dostęp do informacji wrażliwych uzyskają wyłącznie osoby upoważnione, przez co ułatwia prowadzenie działalności oraz pomaga chronić dane, obniżać koszty infrastruktury informatycznej i maksymalizować wydajność użytkowników.

 


Zalety urządzenia FortiToken

 • Pozwala zmniejszyć koszty i złożoność dzięki możliwości użycia istniejącego kontrolera FortiGate do uwierzytelniania dwuskładnikowego
 • Repozytorium seedów w systemie FortiGuard™ minimalizuje problemy z inicjalizacja systemu
 • Licencja bezterminowa na token eliminuje coroczne opłaty za subskrypcję
 • Niski koszt uruchomienia i skalowalność

Główne cechy

 • Integracja z modułem FortiClient™ i ochrona przez system FortiGuard™
 • Zgodność z normami
 • Synchronizacja z bazą danych haseł jednorazowych kontrolera FortiGate®
 • 6-cyfrowe hasła o krótkim czasie aktualności (60 s) generowane na podstawie czasu

Wykorzystanie możliwości istniejących platform Fortinet

Każda z kompleksowych platform bezpieczeństwa - FortiGate™ jest w stanie obsługiwać zintegrowany serwer uwierzytelniania. Dzięki wspólnemu wykorzystaniu tej funkcjonalności i tokenu FortiToken można wyeliminować potrzebę stosowania serwera zewnętrznego, co jest zwykle niezbędne w przypadku wdrażania rozwiązań dwuskładnikowego uwierzytelniania. Kod jednorazowy o krótkim czasie aktualności, generowany na podstawie czasu, uzupełnia o silne uwierzytelnianie takie mechanizmy jak zdalny dostęp do sieci VPN (ang. Virtual Private Network) po IPSec oraz SSL, logowanie do sieci WiFi przez Captive Portal oraz logowanie administratora FortiGate. Jest on stale zsynchronizowany z kontrolerem FortiGate.

Zarządzanie seedami w systemie FortiGuard®

Centrum FortiGuard™ przechowuje seedy potrzebne do obsługi tokenów w repozytorium o architekturze chmury. Z chwilą zarejestrowania tokenu FortiToken system FortiGuard bezpiecznie dystrybuuje wymagane seedy do kontrolerów FortiGate. W momencie gdy będą tego wymagać polityki bezpieczeństwa oparte na tożsamościach użytkowników, kontroler FortiGate jest w stanie zweryfikować 6-cyfrowe hasło jednorazowe, porównując je ze swoją bazą danych.

Zgodność z normami i serwerami AAA

Urządzenie FortiToken-200 jest zgodne z popularnymi lokalnymi i zdalnymi serwerami dostępu, takimi jak Active Directory, LDAP i RADIUS. Komunikację wewnętrzną z tymi serwerami utrzymuje kontroler FortiGate, który równocześnie zarządza drugim składnikiem uwierzytelniania użytkowników. Używany w połączeniu z kontrolerem FortiGate token spełnia ponadto normy OATH.

Wytrzymała konstrukcja

Dla zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa urządzenie FortiToken-200 zamknięte jest w odpornej na próby fizycznego dostępu obudowie, która pełni rolę plomby zabezpieczającej. Wyposażono je ponadto w odporną na sabotaż pamięć, której zadaniem jest ochrona wewnętrznego, synchronicznego generatora haseł jednorazowych. Używany w połączeniu z kontrolerem FortiGate token spełnia ponadto normy OATH.

Wbudowany algorytm zabezpieczający   OATH TOTP (na podstawie czasu)
Zastosowane elementy  Wbudowany przycisk, 6-znakowy wyświetlacz LCD, Niepowtarzalny numer seryjny
Żywotność baterii   Nawet 5 lat / nawet 14 000 dynamicznych haseł
 Temperatura robocza –10°C do 50°C
Temperatura przechowywania  –20°C do 70°C 
 Wodoodporność  IP68 (ochrona przed wniknięciem)
 Obudowa Tworzywo wtryskiwane (ABS), Odporna na próbę otwarcia
 Nośnik pamięci bezpiecznej Statyczna pamięć RAM
 Typ baterii Standardowa litowa
 Sprzęt Zgodny z dyrektywą RoHS 


Produkty powiązane